הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מסלולים

ד"ר אורן חסון(31.7.2021, 18:16)

שני יקרה,

נדמה לי שיש ביניכם חילוקי דעות בכמה עניינים, שבהם השיתוף ביניכם לא הגיע לשיווי משקל שתהיו שלמים איתו. הצד הכלכלי מלחיץ אתכם, ונדמה לי שאולי מלחיץ אותו יותר מאשר אותך. האם זה כי לחץ משמעותי יותר היה דורש ממך יותר? האם כי הוא מרגיש שכגבר הוא אמור לקחת יותר אחריות? האם כי את "מנותקת מהמציאות" וחושבת שדברים יסתדרו, כאשר יש סיכוי שאולי לא? האם כי הוא צריך "ידיעה" של המצב ונלחץ כאשר מצב ההכנסות נזיל יותר, כמו בסוג העבודה שלך?

הצד האחר של זה הוא השיוויוניות ביניכם. מהיותך אישה, ולכן זו שיולדת ומניקה, ושמתקשה יותר ביצירת רצף עבודה מקצועי, הקריירה שלך התעכבה. זה באמת לא הוגן שהנקודה הזו לא תיזקף לזכותך, ושתהייה לך הזדמנות שווה. מצד שני – כבר יש לכם ילדים, ולכן יותר מחוייבויות עכשיו מאשר היו בעבר, כאשר היית יכולה יותר להרשות לעצמך "להמר" על עבודה שאולי אינה בטוחה. כך שאת רואה שהתמונה מורכבת, ואני חושב שאת מבינה את זה גם בלעדי. אבל לכן כאן הקושי. זו החלטה זוגית וכלכלית, ואני לא יכול לומר לך מה נכון יותר מקצועית לך, בתנאים שבהם אתם חיים, גם כי אני לא מכיר מספיק טוב את התנאים שבהם אתם חיים, וכל הימור או קריירה אינם באים על חשבוני, כך שאני לא יכול להחליט במקומכם מה נכון יותר. אני גם לא יודע מה סיכויי ההצלחה של התמקצעות בתחום העבודה של גיוס עובדים, ועד כמה את טובה בזה. כי אני מניח שאם את מספיק טובה, ואם תהיינה לך הזדמנויות, יתכן שהקריירה שלך תוכל להמריא לשחקים. אבל גם יתכן שלא.

כך שנראה לי שכרגע, בעקבות הלחצים האלה, ואולי גם בעקבות כעסים או טענות שהצטברו בעניינים אחרים, התקשורת שלכם לא עובדת מספיק טוב. נראה לי שאתם צריכים לדבר יותר, ולהגיע בשיחה שקטה, שיש בה גם הבנות ורצון טוב משני הצדדים, והבנה של שני הצדדים – גם שלו אותך, אבל גם שלך אותו, למחשבה על איזה שהוא תהליך, שיכלול אולי גם את גבולות הגיזרה של הסיכון – כלומר, כמה זמן ובאילו תנאים תמשיכי במצב הנוכחי, ובתנאי שתדעו מתי להפסיק עם זה ולחפש משהו אחר, ואולי להמשיך עם זה בצד המשהו היציב יותר, על אש קטנה. אבל זה דורש הרבה תקשורת טובה מצידכם, או העזרות באיש מקצוע של תכנון כלכלי, שיידע לכוון אתכם נכון, לעזור לכם להעריך סיכויי הצלחה וסיכונים, על סמך מה שיש לכם. וחשוב שתבינו שתמיד יכולה בהמשך לצוץ הזדמנות של שינוי, כי מסלול אחד אינו בהכרח מסלול חד סיטרי בדרך ללא מוצא.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com