הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האיכויות הנוספות

ד"ר אורן חסון(10.8.2021, 14:16)

קנדית יקרה,

אני יכול להבין את זה. גם את העובדה שגברים שהם "ילדים טובים" לא מושכים אותך, וגם את העובדה שאת נרתעת מגברים שמתרברבים בניסיון המיני שלהם. גם לזה וגם לזה יש סיבות מוצדקות, כי לכל אחד מסוגי הדחייה או החששות יש סיבות טובות. לאפשרות הראשונה אולי סיבות ביולוגיות, כאלו שמשפיעות על העולם הרגשי שלך, ולאפשרות השניה סיבות רציונליות לגמרי, שמזהירות אותך שזה לא כדאי.

אם היה להם הרבה ניסיון מיני, לפעמים זה פועל יוצא של הרווקות בעולם הזה. כלומר, בואי ונניח שגבר (או אישה לצורך העניין הזה) הוא פנוי ומנסה קשר אמיתי של זוגיות, אבל שלאורך זמן זה לא מצליח. נבדוק לרגע מספרים, ובואי וניקח שנה של חיפוש, לצורך העניין הזה. אני חושב שלנסות קשר למשך 3-4 שבועות כדי להבין שזה לא, יכול להיות סביר. ובמהלך הזה של חודש, לגמרי מקובל וסביר שיהיו גם יחסים מיניים. מה שאומר שלגבר ולאשה סבירים, שמנסים קשר במשך שנה (ברציפות או במצטבר), קיום יחסים עם 12 בני זוג זה לא משהו יוצא דופן בהכרח, ולא מעיד על סטוציונריות. חברי את זה לכמה שנים, ואת באמת מקבלת מספרים גדולים יותר. 50 קשרים מיניים בשנה, כנראה שכן, אם נעשה את ההשוואה. כי זה כבר הופך את זה לפעם בשבוע, נכון?

כך שהשאלה שנשאלת היא – מהו בעצם המרכיב הרגשי שלהם במהלך הזמן הזה. אם הם באמת מחפשים קשר, אז מדי פעם יהיו להם קשרים של חודשים, לפעמים יותר, וגם זה צריך להתבטא במספרים. אם הם לא – אז הנטייה לכיוון 50 קשרים שכאלה בשנה ויותר, תהיה מובנת יותר על הרקע הזה.

אני לא אומר שאת צריכה לבדוק איתם בהכרח את משכי הזמן שלהם בין לבין, אלא את ההבנה של מי שהם. ולא רק מתוך ההצהרות שלהם (כמו: "כן, עד עכשיו חיפשתי סטוצים, עכשיו אני מבין שהגיע הזמן להתיישב"), אלא בדיוק מתוך הדברים שאת אומרת: אם הם מתרברבים בזה, ומנסים להסביר לך דרך הקשרים הרבים שלהם עד כמה הם מבוקשים, ולכן גם עד כמה "כדאי לך" להיות איתם כי הם כאלה מוצלחים – אז הם לא במצב הרגשי המתאים. זאת משום שהם מצמצמים את הבנת האיכות שלהם כבני זוג למידה שבה הם מצליחים להכניס נשים למיטה. נדמה לי שאת מחפשת גבר שיידע להכיר באיכויות הנוספות שלו כבן זוג, ועל הדברים האלה את צריכה להסתכל, ללא קשר הכרחי לניסיון הכולל שלהם. את הניסיון הכולל שלהם יש לראות במסגרת האופן שבו התנהלו החיים שלהם, ובמסגרת הנסיון הכן שלהם למצוא בת זוג לחיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com