הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להעריך את עצמך במימדים אחרים

ד"ר אורן חסון(11.8.2021, 13:10)

לולה יקרה,

מאחר שלא ענית לי – והתשובה שלי היתה אמורה להיות תשובת ביניים, כדי לדעת מה את חושבת, יש אפשרות שפשוט לא חזרת אל הפורום הזה לאחר ששלחת את השאלה (פה ושם זה קורה, ואולי גם זה סממן של לחץ), או שהיה לך קשה לענות או שחשבת שאני לא מבין אותך. לכן, אני מנסה לצאת מתוך ההנחה שכן קראת את התשובה, אבל שהיא גם לא סיפקה לך תשובות שרצית.

לכן, יתכן שאת אומרת לעצמך: לי מאד קשה עם זה. דווקא לו הרבה יותר קל, אולי, לדעתך, כי יהיה לו הרבה מה לעשות, כי הוא מממש את האידיאלים שלו, שזה לפעול לטובת המדינה, או לקבל תחושת ערך עצמי גבוהה, ואת נשארת בלי כל אלה, ועם חוסר ביטחון. ואז אני בא, עם התשובה שלי, ומעביר עליך, בנוסף לכל, גם רגשי אשמה, שאולי יש בך ממילא – ואולי בכלל לא, כי את מאד עסוקה בכאב ובחרדות שלך לגבי עתידך.

לולה, כל זה אומר שיש ביניכם הבדל משמעותי בתפיסת הערך העצמי. שלו נבנה מתוך עשייה חברתית. שלך נבנה אולי בעיקר מתוך ההצלחה הזוגית.

את אשה צעירה. עתידך לפנייך. אמנם העולם הרגשי שלך כרגע סובב בעיקר סביב הזוגיות שלך, אבל את יכולה, ואולי דווקא למען זוגיות טובה – רצוי שזה יקרה, שתחפשי את הערך שלך בדברים נוספים שאת יכולה לעשות. אין ספק בכלל שזה יתרום לקשר הזוגי שלך, גם כי זה קצת ימתן את התלות שלך בו, וגם כי תלמדי להעריך את עצמך במימדים אחרים. כרגע, אולי זה נשמע לך כביקורת – אבל לעתיד, יש לזה הרבה מאד משמעות לאושר שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com