הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כושר השיפוט של בת הזוג שלך

ד"ר אורן חסון(19.8.2021, 16:17)

גד יקר,

נגיד לרגע שהיא צודקת. כלומר, שבעיניה באמת התרומה הכלכלית הנכבדה שלך לא ממש חשובה לה. נגיד לרגע שהיא צודקת, ושיש בך עוד הרבה טוב בשבילה, כלומר, הרבה דברים שהיא רואה בך כבן זוג, שהם טובים לה ושהיא מעריכה יותר ממה שהיו מסוגלים לתת לה בני זוג אחרים, "כלכליים" יותר. ואז, מה שנותר הוא בעיקר השאלה למה אתה לא מאמין לה? כי אתה לא מעריך מספיק את עצמך כבן זוג ראוי, ושם הקושי שלך.

מצד שני, בוא ונניח לרגע שאולי יש צדק בדברים שלך. כלומר, שמתישהו היא תבין שאין לה סיבה אמיתית לאהוב אותך ולרצות להיות אתך, כי אתה לא באמת ראוי לה כבן זוג. אם זה נכון, אז המסקנה שלך היא שראוי שתיפרד ממנה כבר עכשיו, לטובתה, כלומר, שאתה רואה את טובתה קודם. שזו תכונה מאד ראוייה, ואולי זו התכונה שהיא רואה בך. שאתה לא אגואיסט שמנצל אותה, אלא אדם מחוייב, שמרגיש צורך להיות ראוי ותורם. "מרגיש צורך", זו מילת המפתח, גם אם לא מצליח. מבין את ההבדל? כי זה מה שהופך אותך בעיניה לאדם ראוי.

בהחלט יתכן שהיא רואה בך יותר פוטנציאל ממה שאתה רואה בעצמך, ואתה חושש שהיא תתאכזב בהמשך. אבל גם יתכן שהיא רואה את האדם שבך, וזה הדבר שבו היא התאהבה – כי לא כל הגברים כאלה. יש כאלה ויש כאלה, וזה מה שהיא צריכה ורוצה.

אז אולי הכי נכון הוא להאמין לה, מצד אחד, וללא שום קשר, לחפש את הדרך להאמין גם בעצמך, ולהתקדם. יתכן שזה ייקח זמן, יתכן שתלמד שאתה באמת תורם לה בדרכים אחרות, גם אם זו לא הדרך המקובלת השובניסטית, שבה "כך גברים צריכים להיות". ויתכן גם שבת הזוג שלך הרבה יותר מתקדמת ממך בעניין הזה. אולי זה משהו שתוכל ללמוד ממנה, ובעיקר, ללמוד לקבל את עצמך כאדם טוב, ראוי, ושיש לו אפשרות להתקדם כלכלית – אבל גם שבין אם כן תצליח ובין אם לא, אתה עדיין מוצלח כבן זוג. אלא בשביל זה אתה צריך ללמוד להאמין לכושר השיפוט של בת הזוג שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com