הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאתה לא רגוע, זה לא מקל על שניכם

ד"ר אורן חסון(26.8.2021, 19:13)

אורח יקר,

נשמע שחשוב לך מאד לשמור על הזוגיות שלכם, ומצד שני –במאמץ הזה לפתור את הקשיים, נראה שאתה מרגיש שאתה נמצא בחזית הזו לבדך, כי בת זוגך לא רואה איתך עין בעין את הקשיים.

אני חושב שאולי היא מאד מפחדת. אולי מכך שהדברים ביניכם לא יתנהלו כפי שהיא רוצה, והיא נלחמת כדי שלא תתנגד לה. אולי מכך שמשהו או מישהו עלול לאכזב או לפגוע בה, והיא מודעת לזה שזה יקרה, לפעמים גם מצידך, והיא מנסה בכל כוחה למנוע מהדברים להתרחש. יתכן גם שיש דברים מאד מסויימים שמאד חשוב לה למנוע, והם מאד רגישים אצלה. ומן הסתם, היא לא מצליחה, ולכן היא מתקשה להרגיע, וצריכה לבדוק ולעמוד על המשמר, ולהילחם, אולי לא על מה שהיה, אלא על הפעם הבאה.

באותו אופן – כל מה שאתה מנסה ללמוד כדי לשנות, גם הוא יכול להיות משהו מאיים, כי אחר-כך אולי תנפנף בידע החדש שלך כדי להשפיע. היא כנראה לא רוצה שתשפיע. אולי כל שהיא רוצה זה שפשוט תעשה את מה שהיא רוצה שתעשה, גם אם היא שינתה את דעתה, או שתרגיע אותה שלא תעשה שוב את מה שפגע בה, גם אם לא היתה לך כוונה כזו, וגם אם לא היתה לך דרך לדעת מה היא רוצה. והעובדה היא שעד עכשיו, עם כל המאמצים שלך, לא הצלחת לגרום לה להיות שליווה יותר, או לבטוח בך לחלוטין.

כפי שכתבתי לך בתגובתי הקודמת, היות שזה מעכיר גם את מה שקורה ביניכם, יש סיבות טובות מאד ללכת לטיפול זוגי – גם כדי לעזור לך להתכוונן נכון יותר לחששות, לפחדים ולצרכים שלה, וגם כדי לעזור לה לסמוך עליך. וצריך את שני הדברים הללו יחדיו. את זה אפשר בטיפול זוגי, ואני מציע שעם האמירה הזו דבר איתה על הצורך בזה. גם בשבילך, אבל גם בשבילה, כי אתה קצת חסר אונים בהבנה שלך מה צריך – ואת זה אתה צריך להסביר לה. שאתה זקוק להדרכה, ואולי גם ליותר שלווה, כי בתנאים הנוכחיים אתה לא רגוע, וזה לא מקל על שניהם.

אגב, אם תרצה לכתוב לי שוב - מאחר שחלף זמן מאז לתקשורת הראשונה בינינו, אנא כתוב תזכורת כפנייה חדשה, כדי שאדע להביט למטה, לשירשורים ישנים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com