הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סימפטום למשהו

ד"ר אורן חסון(30.8.2021, 13:22)

רונה יקרה,

בטווח ה"נורמה" החברתית, קל להבין אותך. לכאורה – הוא בהתכתבות מרחוק, ואין כאן בגידה או משהו. אבל כדאי שתקראי את מה שכתבתי פעם על העניין הזה של ההגדרות של בגידה: https://www.starmed.co.il/forum-93/msg-3906654.

אני רק אוסיף שהגבול שבין "את חרדתית" לבין "הוא לא מתחשב" הוא לא תמיד קל ופשוט.

אבל מסיבה כלשהי, הוא מוכן לספר לעצמו, ואולי אפילו לשכנע את עצמו, שזה בסדר, ושהוא עדיין אדם טוב, ובעל מסור ואמין, גם כשהוא עושה את הדברים האלה. השאלה שאני שואל את עצמי כמטפל – היא בעיקר, מה גרם לו להאמין לאמירות האלו שהוא אומר לעצמו?

האם זה הכעס שלו עליך? האם זה כי הוא בדיכאון ומרגיש שמגיע לו "משהו טוב" בחיים שלו? (ללא שום קשר לשאלה אם זה באמת טוב, אלא למה שהוא אומר לעצמו שזה טוב, בגלל סיבות שונות משלו, או ששמע, או שסיפרו לו)

אם הוא מספר לעצמו שזה בסדר, סימן שמשהו עובר עליו. סימן שהוא לא מרוצה ממשהו בחייו, וזה אולי המשפחתיות, אולי הזוגיות, אולי הצד המקצועי, אולי אבל על אובדן כלשהו, ואולי בעיות חברתיות אחרות, או כל דבר אחר שגורם לו ל'אי שקט' – אולי אפילו תחושה שהוא לא במקום שבו היה רוצה להיות בשלב הזה בחייו, לפחות במימד אחד משמעותי לו.

אז א. ראי גם את התשובה שנתתי לספיר מתחתייך, אבל אני בעיקר חושב שזה סימפטום למשהו שחשוב לבדוק, כי הוא לא אומר אותו, אולי מכחיש גם מול עצמו, והייתי ממליץ על טיפול זוגי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com