הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הזמן לחשוב על כך

ד"ר אורן חסון(2.9.2021, 16:10)

בן 25 יקר,

אתה מבין, אני מקווה, שאתה לגמרי מאוהב בה, ובכל זאת אומר ש"עוד לא מצאת את האחת שלך", כשממש לא ברור למה. כי כל מי שיקרא את מה שכתבת יגיד "וואי, הלוואי עלי, זה בדיוק מה שאני רוצה!" ואם לפי מה שכתבת, הכל באמת ממש ממש טוב. מה חסר לך? מה לא כתבת?

ואז אני שואל את עצמי עוד: האם זה בכלל קשור אליה? אולי זה פשוט העובדה שיש לך התנגדות לעצם העובדה שכל זה קרה עכשיו, כאשר אתה עדיין לא מוכן למחוייבות למישהי אחת? כאשר אי שם בפנים עדיין חבויה המשאלה להתנסות יותר לפני שתשקע בקשר אחד "לכל החיים", כי הרי זו המשמעות של אהבה, לא?

האם זה אולי פשוט גם מהסיבה שאתה עדיין לא מוכן למחוייבות – אולי בכלל לא בגללה, וגם לא בגלל מה שקורה ביניכם, אלא כי אתה גם כלכלית ומקצועית עדיין מרגיש לא מוכן ויכול לקיים את מה שאתה מצפה מעצמך?

אני מנסה לומר לך שאולי כל זה בכלל לא קשור אליה, אלא למקום במהלך החיים שלך שבו אתה מרגיש שאתה נמצא, אולי חברתית, אולי מקצועית, ואולי מבחינת החלומות שהיו לך על מהלך החיים שלך, ושאולי המקום הזה שבוא אתה נמצא, שמצאת אהבה, קצת הקדים את זמנו?

ואז, אם תחליט להיפרד ממנה על הרקע הזה, סביר מאד שעם כל כישלון בהמשך החיים שלך, זוגי או אחר, תחשוב על מה שהחמצת כאן. אנילא בטוח בזה, כי אני לאמכיר אותך טב מספיק, אבל יתכן שאתה צריך אומץ לומר לעצמך שאת צריך או יכול להתחיל את הצעד הבא בחייך, גם אם אתה עדיין לא לגמרי מוכן לו, אלא כי התנאים הזוגיים בשלו – מה שבכלל אינו עניין טריוויאלי. זה דורש הרבה אומץ, והרבה יכולת שאולי אתה לא בטוח בעצמך מספיק לחשוב כרגע שאתה כן תצליח להתמודד איתם, אבל אולי זה הזמן לחשוב על כך.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com