הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נקודת המבט שלו

ד"ר אורן חסון(3.9.2021, 14:04)

אלמונית יקרה,

אני מבין את הכעס שלך, שאולי נובע בעיקר מהאכזבה – כי באופן שבו את רואה את זה, כאשר אתה אוהב מישהי, אתה צריך להילחם על זה!
והאכזבה יכולה להגיע משני עניינים מנוגדים אולי. האחד – ממנו, מהאופי שהוא אולי פשרני וותרני, ולא אסרטיבי מספיק, והשני – זה שאולי מנגן על חוסר הביטחון שלך – האם הוא באמת רוצה? איך אני יודעת אם אולי אני איכזבתי אותו, ושאולי הוא החליט באמת ובתמים שאני לא מתאימה לו, למרות כל השנים שלנו ביחד? האם הוא עד כדי כך כועס, או מיואש ממני?

אני חושב שאת מרגישה התנגדות לאפשרות השניה, למרות שאת יודעת שהיא אפשרית, קודם כל כי את לא רוצה לחשוב כך, ו-ב. כי יש לך מספיק סיבות טובות שלא להאמין במה שאת לא רוצה להאמין, כלומר, להאמין שהוא באמת באמת אוהב אותך, הרי הייתם כל כך הרבה שנים ביחד, זה מה שהוא יודע ואוהב, בדיוק כמו שזה גם מה שאת יודעת ואוהבת, ושאהבה צריכה לנצח, ושאי אפשר 'סתם כך' להפסיק לאהוב. מה עוד שהוא "לא שולל תיקון" – ואת לא בטוחה אם זה זה, או שהוא רק לא רוצה לפגוע בך.

אני לא יודע כמה נוכל להתכתב כאן, ולא ברור לי גם כשאת אומרת שאת "בסוף השנה" (מתי זה?) "אטפל בעצמי", כי ידעת שאת צריכה עזרה – מה בדיוק זה אומר, ואיך עושים את זה? בסופו של דבר, התכתבות כאן אינה יכולה להחליף טיפול, אבל אולי שווה לנסות קצת, ולראות עד לאן נוכל לקחת את זה.

מכאן השאלה שלי: האם את יכולה לכתוב לי מה מפריע לו? האם יש משהו שהיא יידע שאת שינית, ושבנושא הזה את כבר אחרת, ושהוא יכול לבטוח בכך שזה יישמר, אז הוא ירצה לחזור ולהיות איתך? – אני מחפש כאן את נקודת המבט שלו, כדי לדעת מה יכול לתת לו יותר ביטחון בקשר איתך.

בצד זה, אני מתייחס שוב לאמירה שלך שאת מבינה שאת צריכה או היית צריכה לעבור שינוי (אני מניח שזה מתחבר לדברים שמפריעים לו). האם זו המציאות? כלומר, האם גם את חושבת כך? האם זה באמת משהו שהוא לא פשוט לעצמך ו/או לבני זוגך? למה בעצם את חושבת שהשינוי הזה נכון? – ובמילים אחרות, יתכן שהבנת נכון, ושזה צורך הן שלך והן של בן זוג שלך, הוא או כל בן זוג עתידי אחר, אבל יתכן שחוסר הביטחון שלך (אולי) הוא שגורם לך לנסיגה בתחושה שלך עם עצמך, ואולי זה ממש לא כך. מה את חושבת? מה הסימנים שלך שאת צריכה לשנות משהו?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com