הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתחתן עם מישהי שלא מכיר

ד"ר אורן חסון(12.9.2021, 19:36)

גבר יקר,

הבנתי אותך הפעם, ותודה על השיתוף, כי הוא נתן לי אפשרות לענות לך באופן יותר מדוייק. העניין הוא שהשאלה שלך מעוררת עוד שאלות נוספות, ולכן אני יכול להבין את החברים שלך מצד אחד, אבל גם אותך מהצד השני. כי אני מבין את הנכונות שלך להתחתן עם מישהי שאתה לא מכיר היטב. אני גם קורא את השאלות הנוספות ששאלת, ויכול מזה להבין גם את הצורך שלך בסקס שבא מתוך רצון טוב, ולא בתשלום.

אבל העניין קצת מורכב יותר, כי זה כאילו שאתה יוצא מתוך הנחה שמישהי תהיה מוכנה להתחתן אתך כשהיא לא מכירה אותך מספיק, אבל לא לעשות אתך סקס כשהיא לא מכירה אותך מספיק. לא בטוח שזה הסדר הנכון של דברים. ואולי בגלל זה החברים אומרים: רגע, אם היא לא מכירה אותך מספיק ובכל זאת תרצה להתחתן אתך, אז אולי זה כי המוטיבציה שלה היא לנצל אותך. כי זה לא רק שאתה לא מכיר אותה מספיק. הרי אם אתה לא מכיר אותה מספיק, אז במצב הזה גם היא לא מכירה אותך מספיק, ואז מה הסיבה שלה להתחתן אתך? האם כדי לנצל אותך ולקחת ממך את הכסף, כמו שמנסים החברים לומר? או אולי כי כך היא תוכל להגשים חלום ולהקים משפחה, אם תבטיח לה את זה, שזה אולי מה שאתה חושב?

גם נשים רוצות זמן כדי להכיר את בן הזוג שלהן לפני הנישואים, כי לכולנו ישנו הרצון שנישואים יחזיקו מעמד לאורך זמן. ואם אתה רוצה לעשות זאת עוד לפני שאתה מכיר אותה היטב, זה אומר לאדם הרגיל שיש כאן חשיבה שהיא שונה מהחשיבה המקובלת. אתה קצת מסביר מהיכן זה מגיע, אבל אנשים, או נשים ישאלו את השאלה הזו. זה ייראה להן מוזר. ואם אשה תרצה לעשות את זה אתך, כלומר, להתחתן אתך עוד לפני שהיא מכירה אותך היטב, זה מעלה בדיוק את אותה השאלה עליה: למה? מה מניע אותה? כי גם זו תהיה התנהגות שונה מהמקובל, ונדרש לה הסבר, אחרת גם אתה אולי לוקח סיכון. גם זה אולי מה שהחברים שלך ניסו לומר לך. זה אולי לא בהכרח סיכון של גנבה, אבל אולי של קושי שכרוך ביכולת לקיים קשר לאורך זמן.

אני יכול לומר לך, כי נראה לי שחסר לך ביטחון בעניין הזה (וגם כי שאלת את זה באחת השאלות שלמעלה), שבהחלט יש גברים ונשים שיש להם אספרגר ואשר מקיימים חיים ויחסים סדירים וטובים.

כפי שאתה רואה, די בקלות נוצרה לנו כאן אי הבנה בתקשורת, כי קשה לעשות את זה ולדייק בהתכתבות. לכן עדיף לשאול את השאלות הללו אנשי מקצוע בתחום הנפש או החברה/רווחה שאתה נמצא איתם בקשר קבוע, שמכירים אותך, ושיוכלו להדריך אותך טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com