הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מהיכן זה מגיע?

נעמה(15.9.2021, 12:12)

שלום ד"ר

תחילה אומר כי מאז שנכתבה ההודעה נפרדתי מבן זוגי. חשתי מועקה בקשר ותחושה שלמרות האהבה הגדולה- ובהסתכלות פרקטית, הקשר בינינו לא יעבוד (השיחות נהיו רדודות ואני נעשיתי חסרת סבלנות כלפיו, לא היה לי חשק לשוחח איתו ועוד).
הרגשתי שאני שאפתנית מאוד והוא לא, ואני כבר התחלתי לימודים אקדמיים בעוד שהוא עדיין לא החליט מה מעניין אותו ומה הוא רוצה לעשות בחייו.

היום, כחודש וחצי לאחר הפרידה אני מתהלכת בתחושות קשות של געגועים אליו ולקשר שהיה ובתחושה שלא אמצא עוד בן אדם כמוהו (מבחינה אישיותית- מכיל, תומך ועוד תכונות רבות וטובות שיש לו), ובתחושות שמבחינה רגשית הוא התאים לי אך מבחינה פרקטית/בהסתכלות שכלתנית לא.

מעבר לכך, אני מתמודדת עם לבטים רבים- האם אני מתגעגעת אליו או לזוגיות? האם יש דרך לתקן? האם הגעגוע אליו נובע מאידיאליזציה שלו ושל הקשר בנינו? האם הקושי שלי בחודש האחרון בזוגיות שלנו נבע מלחץ עקב תקופת בחינות או שהיה קושי אמיתי בזוגיות?

דיברנו מספר פעמים לאחר הפרידה, התעדכנו ואף התבדחנו- וכל אלה גורמים לי לתהות האם הייתי פזיזה מדיי בהחלטה שלי.

אענה לשאלתך "למה בדיוק ההורים שלך אומרים לך שהוא לא מתאים? האם כי הוא אגואיסט מדי על פי נקודת מבטם? ואולי להיפך, האם כי הוא "רק" אדם טוב" - ההורים שלי רואים בו אדם מדהים אבל לא שאפתן וכזה שלא סגור על עצמו מבחינת קריירה. בהסתכלות שלהם הוא לא מתאים לי מבחינה הזו.

אני לא יודעת איך להתקדם מכאן ואשמח לעצתך בנושא.

תודה מראש