הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אמת מורכבת

ד"ר אורן חסון(16.9.2021, 19:43)

חנה יקרה,

עניין מורכב מה שאת מספרת. כי לכאורה – הוא רוצה לעזור לך. הוא שואל: האם את רוצה שאני אכין? הוא מבקש את רשותך לקחת את העניינים לידיים, כשאת רוצה שהוא פשוט ייקח אותם לידיים מבלי לבקש את רשותך.

זו דינמיקה לא חדשה בזוגות. והשאלה למה זה לא עובד חלק, תלויה בשני הצדדים. מצד אחד – מה מפריע לך פשוט לומר לו: "כן, בבקשה."?

האם זה הקושי שלך להודות בפניו שאת רוצה עזרה? האם זה בגלל הקושי שלך לקבל עזרה כאשר הוא לא יוצא מגידרו לתת אותה?

לכאורה לפחות, יש לא מעט דברים ששניכם לא רוצים לעשות. יתכן שהיית מאד רוצה שאת מה שאת לא רוצה לעשות הוא מאד ירצה לעשות, כי אז זה יחסוך לך תחושת אשמה שאת לא בסדר, או שאת חייבת לו, כי הוא "נותן" במקום לעשות את מה שהוא אוהב ממילא. אבל באמת יש דברים ששני הצדדים לא אוהבים לעשות, לפחות ברגע נתון. האם בגלל זה יש לוותר על נתינה? – אני לא בטוח. זה משהו לחשוב עליו.

מצד שני, יתכן שזה נופל לאזור הרבה יותר רחב של המקום הרגשי שלך, שהיה רוצה בן זוג אסרטיבי יותר, מנהל יותר, יוזם יותר, שיחסוך לך את הצורך ליזום בעצמך, מצד אחד, או יחסוך לך את הצורך לנהל אותו, כלומר, לומר לו מה לעשות, מצד שני. ויתכן שהוא לא האדם הנכון לזה. זה לא אומר שהוא לא יכול להיות בן זוג נפלא, ברגע שאת תהיי מסוגלת להביע את הצורך שלך. משהו בין שניכם נופל בין הכסאות. אולי זה משהו ששניכם צריכים ללמוד כדי לנהל טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com