הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפער שבין התקווה למציאות?

ד"ר אורן חסון(26.9.2021, 12:02)

רינת יקרה,

כפי שאני מבין יש פער בין התקווה שלך לבין המציאות. לא פעם, ולא חשוב באיזה נושא (אם כי, אולי עוד יותר בענייני יחסים, כשהצורך בהם הוא משמעותי בחיים), הפער הזה לוקח אותנו להכחשה של המציאות, אולי בגלל התקווה – כלומר, התחושה הפנימית הטובה שבאה עם ההדמייה שעושים בדמיון או בפנטזיה של האפשרות שכך יהיה. אבל גם התחושה הפנימית הטובה הזו, היא לא יותר מחלום, גם אם היא מרגישה מאד מאד ממשית. יותר מזה, התחושה היא אכן ממשית, אבל הסיבה לה אינה בהכרח ממשית, וכאן המילכוד.

גם השאלה שאת מפנה אלי – האם יש משהו שאת יכולה לעשות? – באה מתוך התקווה הזו. הרי גם את מבינה שאני לא מכיר אותו מספיק, לא את הנטיות שלו, לא את הצרכים שלו, ובודאי שלא את השאלה אם הוא רוצה קשר בכלל, או מה מפריע לו לרצות את הקשר איתך כקשר קבוע. אני אפילו לא יכול לדעת אם הצורך שלו בך הוא ריבאונד לאחר קשר שנגמר בכל פעם שזה קורה, או נחמה כאשר הוא קצת בדאון מסיבות שונות כאשר זה קורה, או שיש לו אולי כמה כמוך שהוא עושה סבב?

אני לא יכול לדעת את זה כי אין שיח ושיג איתו. אני יודע את מה שאת מספרת לי עליו, וגם זה רק חלק קטן ממה שאת יודעת עליו, וגם את לא יודעת עליו מספיק. כי סביר שאו שהוא אומר לך את האמת, כאשר הוא שם לך סייגים ואומר דברים פוגעים כדי שתביני שהוא לא, אלא שאז קשה לך לקבל עד הסוף, להבין או להפנים, אולי כי את לא רוצה להפנים בשל ההתנגדות הפנימית שלך למסקנה שנובעת מזה, או שהוא מספר לך רק חלק מהאמת שלו, כפי שהוא חושב שתוליך אותך למקומות שהוא רוצה – שזה אולי בלמים מצד אחד, בזמנים שזה נוח לו, ותקווה מצד שני, בזמנים שזה נוח לו, כדי להנציח א המצב הקיים. אני לא יכול לדעת מה מכל אלה נכון, ומה שלא טוב בזה הוא שגם את לא.

מאחר שזה נמשך כך כבר כמה שנים, את צריכה לשאול את עצמך אולי גם מי את. האם מתאים לך קשר שכזה, שבצידו תקווה ואכזבה לסרוגין, או שאת מחפשת וחשוב לך מאד קשר קבוע. ואולי – לו היית יכולה לומר לעצמך – בעצם, אולי קצת כמו שהוא משתמש בי, אולי גם אני אשתמש בו. ואפילו באותו אופן – כלומר, אני אחפש את מה שטוב לי, ואם וכאשר אהיה קצת בדאון, יש לי אותו לנחמה לזמן מה, ואחר כך אמשיך. זו בחירה שלך, אבל גם היא מותנית בכך שתשלימי עם המקום המצומצם שלו בחייך, כך שבאמת תוכלי להשתמש בו, במקום להיות מישהי שמשתמשים בה. אבל אני לא בטוח שהמבנה הנפשי שלך, כפי שאת, עם התקווה הגדולה להגיע למשהו זוגי יציב שנראה לי שיש לך, מתאים לזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com