הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לפעמים לעבוד פחות, קשה יותר

ד"ר אורן חסון(29.9.2021, 21:16)

רז יקרה,

לפעמים דיון בקונפליקט הוא בעייתי, כאשר יתכן מאד ששני הצדדים צודקים. כך זה כאשר הוא לא יכול, אולי על פי אופיו, לספק את הצורך שלך לדבר על דברים, להתווכח עליהם, ואפילו לריב עליהם עד שדעתך נחה, כי הוא מתחרפן, אולי, ממריבות וכאשר כועסים עליו או כאשר מכעיסים אותו; ואת לא יכולה, על פי אופייך, להגיש לו את חוסר שביעות הרצון שלך, את הקושי שלך כאשר דברים אינם מתנהלים כראוי על פי דרכך, ואת הפגיעות והעלבון, לפעמים, באופן שליו, עטוף במרמלדה, כדי שהוא יוכל לאכול אותו או לפחות להקשיב. הצדק כנראה אינו רק איתך, אבל את צודקת בכך שאת נפגעת, נעלבת, ומתחרפנת מכך שאין לך יכולת שליטה או השפעה על מה שקורה ביניכם. גם הוא צודק בכך שאת מעכירה את השלווה שלו, פוגעת בו, אולי גם מעליבה אותו, או אולי אפילו מביאה אותו למקומות שבהם הוא צריך להחזיק את עצמו בכוח, כדי שלא להגיע לכעסים או לספוג את עוצמת הכעסים שלך. אלה הם לא החיים שאת רצית לעצמך, ואלה גם לא החיים שהוא איחל לעצמו.

העניין הוא שהוא לא יודע להקל עלייך, ולאפשר לך לדבר איתו על דברים שהם מאד חשובים לך, אבל באופן רגוע יותר. הוא לא יודע איך להרגיע אותך מבלי לעצבן אותך יותר. ואת לא יודעת איך לומר לו את הדברים אחרת, ואז אולי כן להצליח להשפיע עליו, כי אם תפסיקי, או תעשי אחרת, זה ייראה לך כאילו את עושה פחות, ואז המצב יהיה עוד יותר גרוע. אולי את מרגישה כמו הילד בחומה ההולנדית, עם האצבע בחור, שדואגת ושומרת בכוחך הדל, כדי שהחומה שבנית לא תיהרס ותהרוס את העולם שבנית.

רגע לפני שאשלח אתכם לטיפול זוגי, אשלח אותך לקרוא שיחה שניהלתי כאן עם מישהי. ראי את השיחה, ראי את הקושי שלה להתמודד עם תחושת אי הצדק שהיתה לה, ואת ההבנה שכדי לשנות היא לא צריכה לעבוד קשה יותר, אלא לעשות שינוי רגשי.

ראי בקישור הזה, בצד ימין, "שיחה ראשונה" ואחר כך "שיחה שניה", תחת הכותרת 'חיזוקים חיוביים'. תראי שם שלפעמים לעבוד פחות, קשה יותר, אבל יכול להיות גם מועיל יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com