הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מילכוד

ד"ר אורן חסון(6.10.2021, 19:01)

קורין יקרה,

נדמה לי שאת לגמרי מתארת מלכודת. או... נגיד.. מילכוד. כי את אוהבת אותו, את גם בטוחה שהוא אוהב אותך, אבל יחד עם זה, הוא עסוק בפעילות שמחרפנת אותך. את מתלוננת, מדברת, אוסרת, והוא עדיין בשלו. את לא רוצה להציב אולטימטום שאת לא מוכנה לעמוד בו, ואני מעריך את זה. אבל השאלה היא בכל זאת – איך את מצליחה ליצור בו את האמפתיה כלפייך ולמצוקה שלך, כאשר הוא עסוק בהנאה/ריגוש שלו, שלפחות כאשר הוא עושה את זה, זה חזק מהיכולת שלו להיות אמפתי כלפייך?

העניין הוא שככל שהוא ימשיך בשלו, וככל שאת תצברי עוד ועוד, וככל שאין ביניכם הסכמה על המציאות, של מה נכון ומה לא נכון, ומה קורה ומה לא קורה – המצב הזה ימשיך, עד שמתישהו יהיה לך הרבה יותר קשה להכיל. אני אשתמש במילה 'השפלה', כי נראה לי שלשם את הולכת במערכת היחסים הזו.

אם תוכלי לוותר עליה, ולהניח לו, כי את בסך הכל בוטחת בו, ואת לא רוצה לקלקל – אחלה. זה בסדר. יתכן שזה הצעד הנכון.

מצד שני, אני חושש שהספק ימשיך וישכון בך, ושזה לא ייגמר שם. או לפחות שהחשש שזה לא ייגמר שם ימשיך ויתקיים, ויש לחשש ולספק הזה נטייה לגדול. אם לא, אז יופי, ואם כן – מתישהו תצטרכו לטפל בזה, בין אם כי תגיעי לשלב האולטימטום, כי באמת לא תוכלי יותר לשאת את המצב, ואולי גם את מה שאת אולי תראי כזילזול בך, או כי תתחילי להגיע למצב שבו יהיה לך קשה להחליט בעצמך מה אמת ומה שקר, כי להכחשות הגורפות יש נטייה לתעתע. האם להתחיל לטפל בזה עכשיו? – כלומר, הכי טוב זה לבד, אבל אני מבין ממך שזה לא כל כך מצליח, אבל אם לבד לא יצליח, אז טיפול זוגי. רק שאני חושש שזה יגיע רק לאחר שהמתח ביניכם יגדל באופן משמעותי. חבל, אבל זה המילכוד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com