הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בעלי לא זמין עבורי

מרווה(14.10.2021, 14:14)

היי, בת 28, לקראת חתונה עם בן זוגי בגילי. אנחנו בקשר כבר קרוב לשנתיים, בהתחלה לא הייתי בעננים ממנו אבל כן ככל שהכרתי אותו יותר התקרבתי, ראיתי את הטוב שבו, אנחנו היום מאוד קרובים וכיף לי איתו וטוב לי איתו. עם זאת יש לי הרגשה שהוא לפעמים לא יודע לענות על הצרכים שלי וזה דבר שמביא אותי לתסכול גדול... במיוחד כשאנחנו לקראת חתונה וזה עוד יותר מעלה פחדים וחששות של מה יהיה ולמה אני מכניסה את עצמי. העניין הוא כזה.. בן זוגי הוא אדם שקט ומופנם ולעתים דווקא ברגעים שבהם אני הכי צריכה שיגיב אליי כמו למשל שאני עצבנית הואא נסגר ומתכנס בעצמו, זה מחרפן אותי כי אני מרגישה שאני יוצאת "משוגעת" ומדברת עם עצמי, אין לי פרטנר לעצבים שלי וזה יוצר תסכול ושאין לי איך לפרוק ולהעביר את העצבים ואז הכל נשאר בפנים. דוגמא מאתמול נסענו לאנשהו והוויז כתב לנסוע בדרך אחרת , אז בן הזוג אמר לי שזו לא הדרך הנכונה ולא להקשיב לוויז, בגלל שהקשבתי לו בסוף נתקענו בפקק במשך 20 דקות וכעסתי עליו, אמרתי לו למה הוא היה חייב להתערב וכל זה בזמן ששנינו מתים מעייפות ורוצים להגיע הביתה לישון ותמיד יש לו קטע שהוא חושב שהוא יודע יותר טוב, אז אמרתי לו גם לגבי זה. כל העת שאני מדברת הוא שתק ולא הגיב לי, כששאלתי למה הוא לא מגיב הוא אמר "בגלל שאת כועסת עכשיו"..

מקרה שונה שקורה לא מעט , אבל דומה במהות ובהתנהלות זה שכשאני מתקשרת אליו לפעמים באמצע היום עם איזשהו נושא שאני רוצה לשתף אותו בו, נגיד אני מבואסת ממשהו או צריכה לפרוק אז הרבה פעמים אני מדברת ומשתפת בקושי שלי והוא בצד השני של הקו פשוט שותק, אני שואלת אותו למה הוא לא מגיב והוא פשוט משתתק ואומר שהוא לא מרוכז והוא בעבודה ולא יכול להקשיב לי כמו שאני רוצה ושנדבר בערב.

שני המקרים דומים אחד לשני בזה שהוא תמיד צריך את ה"תנאים הנכונים" , הוא כאילו מסוגל לדבר רק כשיש שקט, ששנינו לבד, שאני לא כועסת, שהכל במי מנוחות.. עכשיו זה לא באמת עובד ככה, החיים האמיתיים מלאים מהמורות, מלאים קשיים ועומס ואני לא רוצה להרגיש כל החיים שאני צריכה אותו ורק כשיש לו את כל הקרקע הנכונה שכוללת שקט ומרגוע וכו' הוא יכול להיות שם בשבילי. האם הבקשות שלו לדעתך לגיטימיות..? איך אפשר להרגיש שמישהו נמצא איתי שכשאני צריכה אותו באופן ספונטני הוא לא מגיב ומתכנס בעצמו? זה ממש מתסכל וגורם לי להרגיש לבד בתוך הקשר.. אשמח לעזרתך