הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בזכות השונות

ד"ר אורן חסון(17.10.2021, 20:36)

מרווה יקרה,

כמו הרבה דברים בחיים זוגיים – התמונה מורכבת. אני מבין את העובדה שהוא לא עונה על צרכים מסויימים שלך. מצד שני, אפילו באותו מימד שאת מדברת עליו (ואני לא מדבר על דברים אחרים שבהם אין לי ספק שהוא טוב לך בהם, אחרת לא היית איתו שנתיים), בהחלט יכול להיות שהוא עונה על צרכים אחרים שלך. למשל, שדווקא בשל הצורך שלו בשקט, את לומדת להכיל קשיים. אמנם במידה, ואמנם את לעולם לא תהיי הוא,אבל אולי טוב לך שהוא שליו ורגוע יותר, ואולי אפילו טוב לו שאת לא. למשל – כי יש דברים שאת תדרבני אותו להילחם עליהם, ויש דברים שהוא ימתן אותך, כי אולי הצורך שלך הוא להיפגע פחות.

בהחלט יכול להיות שלו הוא היה כמוך, היה לך אולי טוב מאד במקומות שהוא מסכים איתך, אבל היה לך קשה מאד איתו כשהוא לא מסכים איתך, וכשהוא נפגע ממך, כי הוא היה יותר נלחם בך על הצדק שלו.

השאלה היא איך יוצרים ביניכם תקשורת שתדבר גם את הצרכים שלך וגם את הצרכים שלו, ותיפגש באיזה שהוא מקום ללא מלחמות ומאבקים – אבל עם ביטוי הרבה יותר מספק של הצורך שלך בשיתוף כשקשה לך. וכנראה זה משהו ששניכם צריכים ללמוד לעשות טוב יותר. מצד אחד איך לומר את מה שיש לך לומר ושחשוב לך לומר, אבל מבלי שהוא ירגיש מאויים, ובעיקר מבלי שהוא ירגיש שאתם הולכים לריב, ומצד שני – איך להקשיב בכל זאת לקשיים שלך, מבלי להרגיש שהוא חייב, בעקבות הקשבה, להכנס למאבק, אלא להיות מסוגל גם להקשיב וגם להכיל וגם להרגיע באופן שאינו מבטל את הצרכים והפגיעות שלך. זו דרך התקשורת שלכם שתצליח לספק את הצרכים שלכם – ודווקא ההבדלים שקיימים ביניכם יכולים להפוך את השותפות שלכם לטובה ומספקת יותר. זה משהו לדבר עליו וללמוד ביחד, ללא פחדים מאי קבלה הדדית, אלא מתוך ההבנה שאתם יכולים ללמוד ולהצליח בגלל השונות הזו.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com