הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לדבר על זה מוקדם יותר

ד"ר אורן חסון(18.10.2021, 21:37)

קארין יקרה,

מה שבטוח הוא שהוא רצה לתת לך מחמאה. בצד זה, העובדה שהוא אומר לך שקל להתאהב בך אין בצידה המחוייבות הברורה "אני התאהבתי בך". היות שאת מבינה את זה, זה מבלבל. בעיקר כאשר את רוצה שהוא כן יתאהב בך, ולכן התקווה שלך היא שאולי יש בזה משהו אמיתי - ומחפשת למצוא בתוך זה: אם כך, אז למה הוא לא אומר את זה באופן גלוי?
את זה אני לא יכול לדעת. אין ספק שאת טובה לו עכשיו, בין אם לקשר רומנטי - מיני, אם יש לכם כזה (לא כתבת את זה), ובין אם לקשר חברי. וגם הקשר הרומנטי-מיני, אם קיים, יכול להיות טוב לו עכשיו ואולי לא אחר-כך. או כן.
אני מבין שאתם גם במילכוד כלשהו. העובדה שהוא בגרושים די קשים אינה בהכרח אומרת שהוא לא יכול להיות בקשר מחייב עם מישהי, אלא אם יש עניינים משפטיים מורכבים גם סביב האפשרות הזו, או חוסר רצון להתסיס את הצד השני. כך שבין אם הוא לא רוצה להשלות אותך, או לפחות שלא תמתיני לו מי יודע כמה זמן, ואולי זה יפגע בך, מה עוד שבעוד "הרבה זמן" כאשר הכל ייפתר, אולי הוא לא יהיה באותו מקום, אז... לך תדע. כך שיתכן שמבחינתו הוא בהחלט רוצה את טובתך, ואולי גם מחליט בשבילך מה טוב לך על מנת שלא תיפגעי, והשאלה היא מה את רוצה בתנאי אי הבהירות הזו. האם תהיי מוכנה להמתין שנה או כמה זמן שזה ייקח בקשר לא קשר, או בקשר חסוי, או בקשר שבו הוא לא מוכן להתחייב, עד שהדברים בתהליך הפרידה שלו יתבהרו, והוא יתפנה להחליט בענייני הלב שלו ושלך? זו החלטה לא פשוטה שלך.

יתכן שבשלב מסויים תרצי להיות איתו יותר גלויה, אבל גם יותר ברורה בנכונות ובצרכים שלך, למרות שאת חוששת שזה יוביל להחלטה שלו ש"לא". זה סיכון, אבל גם סיכוי לקשר משלך, אם תרצי. בעיקר - ואת זה לא כתבת, אם את ללא ילדים, ומחפשת קשר להקמת משפחה. שאז אולי יש לך הרבה פחות זמן. ואז, זה אולי סיבה טובה יותר לדבר על זה מוקדם יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com