הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כוח השפעה לא ברור

ד"ר אורן חסון(31.10.2021, 15:57)

פלונית יקרה,

יכולים להיות כאן כמה כיוונים לדאגה מצידך, וכמובן שאני לא יכול לדעת מה מהם נכון או לא, אבל כדאי שלפחות נפרט אותם.

האפשרות האחת היא שיש לו איזה שהוא קשר עמוק אליה, שגם אם הוא מבין שהיא לא האדם המתאים לו, היא משפיעה עליו. יתכן, וגם לכך יש אולי רמזים לכאורה במה שכתבת – שיש לה עליו כוח אחר של שכנוע, הפחדה או סחיטה, שבגללם הוא עדיין קשור אליה.

לפי שאני מבין, אתם ביחד פחות משנתיים, ומאורסים שנה. אני חושב שאת כן צריכה לדעת הרבה יותר טוב מה קורה שם, כי אחרת זה ייצא מאוחר יותר. עדיף להפוך את מה שביניכם לגלוי לגמרי עכשיו, ולשאת בסכנות או בסיכונים, או במחירים הממשיים או המדומים עכשיו, מאשר לאחר שתתחתנו. כי זה רק לדחות את הקץ ממילא. אם תתמודדו עם זה יפה עכשיו, למרות שאני מניח שיהיו קשיים, גם של חוסר אמון שלך בו, תצאו מזה חזקים יותר. על זה אתם צריכים לדבר. אם יהיה קשה לכם – קחו את זה לטיפול, כדי שיהיה עוד מישהו מעורב שיתמוך בכם, ויראה לכם את הדרך לצאת מזה ביחד, ובאמת מחוזקים יותר, ואולי גם יסייע לכם להתגבר על פחדים וחששות ביחסים הללו.

לגבי עניין המיניות שלו – קחי בחשבון שכנראה זה מה שיש. כנראה שאין לזה כל קשר אליה, אבל קשור או לכך שהוא אכן מיני פחות, וכן – יש גברים שהם מיניים פחות, מה שלא עושה אותם פחות גברים, ולפעמים אולי דווקא גברים שקולים יותר, אם הם יודעים להבין ולהתמודד עם זה, או שזה קשור לפחדים או לחרדות כלשהם. גם אלו דברים שצריך לדבר עליהם כנראה. יתכן שפרט לכך שזה אולי קצת חריג, זה יכול דווקא להתאים לך, או לפחות להתאים בחלקים אחרים של החיים שלכם, שבהם נשים נוטים להיות פחות מיניות. כך שגם זו אפשרות, שכדאי לך לקחת אולי בחשבון.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com