הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עם מה שהיה לכם בעבר

ד"ר אורן חסון(3.11.2021, 16:47)

דולי יקרה,

כתבת בעבר "לא יצרתי איתו קשר מעל חצי שנה... חשבתי להתקשר ולנקות את הכעס. לא על מנת לחזור לקשר, אלא לאנרגיה נעימה יותר של הנשמה"

וכתבתי לך: "כדי לדעת מה לעשות, את צריכה לבחון עם עצמך בכנות מה הציפיות שלך, ולפי זה גם את השאלה אם תוכלי להתמודד עם אכזבה, במידה שתהיה. אם התשובה היא שכן – אין סיבה שלא תנסי."

האמת? לא חשבתי שאת באמת לא מתכוונת לנסות לחזור לקשר. ואכן, הרי באמת כן התכוונת לחזור לקשר. אני חושב שבאיזה שהוא מקום את לא גלויה עד הסוף איתו, ואולי גם עם עצמך, ואולי זה חלק ממה שמקשה עליו לבטוח בך.

נפרדת ממנו לחצי שנה, ואני מניח שהוא חווה אותך כמי שאינה יציבה מספיק בתחושות שלה כלפיו. יתכן שיש לך סיבות טובות, כי הוא באמת לא היה בסדר, ואולי את היא שרגישה מדי, מעבר למה שרצוי גם לך, אבל בתנאים האלה, של את והוא, חוסר היציבות שלך, ואולי גם הקושי שלו לתפקד נכון מולך, או אולי להכיל את חוסר הביטחון שלך, משפיעים עליו. האם הם משפיעים עליו עד כדי כך שהוא לא באמת רוצה להיות איתך, אבל נעימה לו התחושה שיש לו מחזרת מוצלחת כמוך, גם אם הוא מבחינתו לא יכול לחיות איתך כבת זוג? האם הוא לא רוצה לוותר על בת הזוג שלו, ואת רק משלה את עצמך שהוא בעצם מאוהב בך יותר? כלומר, האם את נסחפת רחוק מדי אחר החלום שלך, כפי שהוא היום לפחות, ולא לגמרי גלויה עם עצמך באשר למציאות? – אני לא יכול לדעת. את צריכה את הדברים האלה לפתוח איתו. אני לא מכיר אותך מספיק טוב, אבל אני יכול לראות את הקשיים שיש לך וכמה מהרגישיות שלך. אני לא מכיר אותו מספיק טוב, אבל יכול להבין שיש בו אמביווילנטיות מסויימת, שמקורה בכך שלפחות הוא רוצה להיות איתך בסדר, שאולי נעים לו להיות איתך, אבל אני לא יודע אם הוא באמת רוצה יותר.

לכן, המפתח לכך הוא שתהיו גלויים. גם את וגם הוא. הן בפתיחת הרצון שלכם, כפי שהוא באמת, ללא הפחד לפגוע בצד השני, והן בהבעת הצרכים שלכם, כזוג, אם תהיו כאלה – שבעצם מה זה אומר מבחינת היציבות ומבחינת היכולת שלכם להתמודד עם מה שהיה קשה לכם בעבר.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com