הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שותפה פסיבית

ד"ר אורן חסון(8.11.2021, 10:29)

נטע יקרה,

אני מבין שיש ביניכם גם הבדל בתקשורת ובצרכים החברתיים – בן זוגך צריך תקשורת מתמדת עם אנשים (האם זה באמת רק עם נשים?), כולל צעירים יותר (ומה לעשות, בסביבה שלנו יש גם כאלה), ואולי דינמיים יותר, כי אני מבין שגם הוא 'רוח חופשית' שאוהב שיחות עם אנשים, ואת פחות אשה של אנשים שאת לא מכירה, ואולי גם פחות של "חבורה" של אנשים, ויותר של בן זוג ושל חברות בודדות. בהחלט ייתכן שאת מרגישה פחות בנוח כאשר זרימת הקשרים והשיחות לידך מהירה יותר, ואת במקצב שלך.

את לא לבד. רוב האנשים הם כמוך. אבל יש כאלה שהם כמוהו, וזה נותן להם אנרגיות. לו היית יכולה לקחת את עצמך מדי פעם, מטפורית, ולשבת ולהתבונן מהצד בשיחות הללו שהוא מקיים עם אחרים, ואולי מוצאת את המקום להשתעשע מהם, כאשר זה נראה קצת לא במקום, או כי התכנים משעשעים, או להתעניין, כי זה מאפשר לך ללמוד מהם על אנשים, מבלי להרגיש מחוייבת להשתתף, ואולי אפילו להתפעל מהיכולת שלו להיות מה שהוא, וללמוד איך אנשים עושים את זה ומבלי לחשוב שיש צורך שגם את תעשי את זה (כלומר, לימוד פסיבי לגמרי, מתוך סקרנות ואולי אפילו התפעלות מהיכולת), ומבלי להכנס לסרטים של 'מה זה אומר עלי?', היה לך הרבה יותר קל. אבל את לא שם, כרגע, ואני לא יודע אם תוכלי.

העניין הוא שאם יש לך ציפיה שהוא ישתנה, זה כנראה שלא יקרה. ואז את צריכה לשאול את עצמך אם הקשר הזה מתאים לך, על הטוב והפחות טוב שבו. בעיקר, על המקום שבו הוא מכניס אותך ללחצים ולאי נעימות. הראיתי לך למעלה דרך שבה אולי תוכלי לראות את הדברים אחרת, ואולי אפילו ללמוד ליהנות מזה, גם אם זה יהיה באופן פסיבי כמתבוננת וכשותפה של בן זוגך (ואולי גם ללמוד איך להיות שותפה שלו, ויחד איתו בעיני אלו שהוא מדבר איתם, גם אם תהיי פסיבית, כלומר לא שותפה לשיחה, אבל את כן יכולה להיות חלק מהשיחה מעצם נוכחותך ושפת הגוף שלך), כמתבוננת במחזה שיכול להיות מעניין, אבל זו החלטה שצריך לקבל כאשר היא מגיעה כנגד התחושה המיידית האינטואיטיבית שלך שגורמת לך להרגיש פגועה. לכן זה לא פשוט. בדקי את עצמך, ואיך את מתמודדת עם זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com