הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בניית אמון במצב של חוסר ידיעה

ד"ר אורן חסון(17.11.2021, 13:48)

אילנית יקרה,

לגבי השאלה הראשונה שלך – אני לא האדם המתאים לשאול אותו שאלות בענייני חוק, אני מציע לך לשאול עורך דין, או לפחות להגיע לפורום משפטי ולהעלות את השאלה שם.

לגבי עניין האמון – אכן הגעת לשאול את האדם הנכון, אבל לא עם המידע המספיק כדי לתת לך תשובה ברורה. העניין הוא שהיות שגם את לא יודעת מספיק, לא תוכלי לשאול את השאלה הזו באופן שבאמת יסייע לי לעזור לך. אני רק יכול לומר לך שבעיקרון את צודקת – יש לך בסיס כלשהו לחשד שאולי קורים דברים שאת לא יודעת. אבל חשד הוא רחוק מכדי לקבל על פיו החלטות שיהרסו לך משהו טוב. כי חשד נע, נגיד, אי שם בין 2% סיכוי שיש בעיה לבין "הרבה", אבל אפילו על סמך פיפטי:פיפטי, יש 50% סיכוי שתהרסי יחסים טובים "סתם". כלומר ללא הצדקה. אפילו אם יש סיכוי של 20% סיכוי שהכל בסדר, את לא רוצה להרוס יחסים טובים כי אולי הכל בסדר ואת טועה או חרדתית. אז אני יכול לומר לך את זה, מצד אחד, אבל גם לומר לך – שאם את לא יודעת, אני לא יכול לדעת יותר.

זו כמובן לא הפעם הראשונה שאני נתקל בשאלות דומות. אני חושב שהדרך הכי בטוחה והכי מדוייקת שבה אני יכול לסייע במקרים שכאלה הם תוך כדי טיפול אישי. במהלך פגישות ושיחות על זה, יש יותר מקום להכנס לפרטים, לדקויות, לשאלות על עקביות של תשובות, על אופי, על המשמעות של התנגדות לתשובות או של שיתוף פעולה והיענות, או אפילו על החרדות שעולות, לפעמים באופן מוגזם. במצב הזה, הנתונים מתוספים זה לזה, ויוצרים תמונה יותר מדוייקת. ושימי למילה "יותר", כי כמעט אף פעם אין דיוק וידע מוחלט.

ולכן אני מחזיר את זה אליך – אם את בספק בעניין החשדות שלך, אם את לא רוצה להפסיד קשר טוב רק בגלל החרדות והלחץ, ו/או רוצה לדעת להתנהל נכון יותר בעולם שבו אין ודאות, אז האפשרות הנכונה היא ללכת לטיפול. קיימת גם האפשרות של טיפול זוגי, אבל הייתי אולי דוחה זאת בשלב הזה. אם צריך – אפשר להרחיב טיפול פרטני לטיפול זוגי, ובתנאי שהמטפל/ת שאיתו או איתה תהיי, עושים גם את זה. זה ייתן לך יותר ביטחון, מצד אחד, אבל עצם הדרישה בהתחלה לצרף אותו לטיפול, עלולה לערער את היחסים איתו, לפחות עד שיחליט שגם הוא רוצה להעמיק איתך את היחסים, ומוכן להסתייע באיש מקצוע.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com