הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לחצים ותהיות בתחילת קשר

ד"ר אורן חסון(23.11.2021, 18:19)

מבולבלת יקרה,

האמת היא שלא הבנתי איך את לא גרה בארץ, ועדיין אתם נפגשים. ולכן, לא יודע אם יש כאן משהו (כלומר, זה, ואולי משהו אחר שקשור לרקע המאד שונה שלכם) שקשור לאופן שבו הוא רואה את העתיד המשותף שלכם. אבל אני מניח לזה ויוצא מתוך ההנחה שצריך לחפש אפשרויות אחרות.

כי בעצם, התחלתם לצאת, הוא היה בקצב אחר ממך, או לפחות כך הרגשת, נלחצת קצת ולחצת קצת, הוא גם עם טרגדיה משפחתית מסויימת ואומר שזקוק ליותר זמן כי זה מפריע לו, ואחר-כך, לאחר הפוגת השתיה שלו, לא שמעת ממנו. ואת שואלת, למה הוא הפסיק להיות בעניין שלך.

העניין הוא שנתת הרבה אפשרויות שונות, כלומר, שאולי הוא באמת בלחץ, וזקוק לזמן, אבל זה לבד לא מספיק, כי היה מתקשר מתישהו אם רק זו היתה הבעיה. אם כי יתכן שאם בשל הטרגדיה הזו, שהוא באמת עסוק בה, הוא חושב עצמו ללא פנוי מספיק כדי להיות ראוי לך, ולכן מאבד ביטחון מולך. שזו אפשרות.

אלא שבנוסף לזה, ואולי בכלל כעניין עיקרי ובלעדי – את נלחץ והלחצת, ויתכן שגם את זה הוא לא אהב. אבל היות שלמרות כל אלה, כאשר שאלת, אמר שהוא מאד בעניין שלך, נוצר פעם בין דברים לבין מעשים – שהוא מבלבל. וזה נכון. ויתכן מאד שגם הוא היה מבולבל, כלומר, שהיו בך דברים שמאד מצאו חן בעיניו, אבל גם כמה שלא, והיה אולי תהליך, של עיכוב בהפנמה של עניין אחד (נגיד, למשל, זה שהלחצת אותו, או אולי בכלל דברים אחרים שאת לא יודעת, ובודאי שאני לא יודע), ולכן השאיר באויר את האמירה שהוא בעניין שלך, עד שיגיע לידי החלטה. לפעמים, הדיליי הזה, העיכוב בהשפעה של גורם אחד או אחר על קבלת החלטה יוצר תקופת ביניים שבה נאמרים ונעשים עניינים עם מסר כפול, ויתכן שמשם אי ההבנה שלך.

ובנוסף לזה, את גם שואלת משהו אחר בכלל, וזו השאלה שלך: האם הוא ראוי לך? כלומר, אם הוא כזה שכאשר הוא לחוץ בעניינים שלו הוא יושב עם חבר ושותה, האם זה בכלל טוב לך? – וזה משהו שיש ללמוד אותו, כלומר, עד כמה זה נפוץ, באיזה תנאים ובאיזו עוצמה, ואם תהיה לו בת זוג שהוא ירגיש איתה ביטחון לאורך זמן, ונתינה ואהבה ממנה, האם אז הוא ירגיש שהוא יכול לקבל את הנחמה ממנה, ובאופן אחר.

זו התחלה של קשר. או היתה התחלה של קשר. הרבה הרבה נעלם ונעלמים שם. כנראה שלעולם לא תדעי הכל. יתכן שאת צריכה ללמוד מזה אולי להילחץ קצת פחות, אם את חושבת שזה מה שעשית, ויתכן שאת מגזימה בהערכה שלך את מידת הלחץ שלך, או אפילו את המידה שבה את מלחיצה את הצד השני (וגם שם, יש מי שיידע להכיל יותר ומי שיידע פחות, גם כשהקשר טרי). זה משהו שתצטרכי להעמיק בו מחשבה עם עצמך, כדי להבין.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםקשר קצר שהגיע לסוף קצת לא צפוימבולבלת ועצובה ‏22.11.21
הודעה בפורוםלחצים ותהיות בתחילת קשרד"ר אורן חסון ‏23.11.21
הודעה בפורוםלחצים ותהיות בתחילת קשרמבולבלת ועצובה ‏25.11.21
הודעה בפורום"פער" ראשוניד"ר אורן חסון ‏26.11.21
הודעה בפורוםשיחת ייעוץמבולבלת ועצובה ‏27.11.21
הודעה בפורוםשיחת ייעוץד"ר אורן חסון ‏28.11.21