הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עתיד משותף

ד"ר אורן חסון(26.11.2021, 18:01)

במהלך הקשר הזוגי, יש כמה מקומות שבהם עלול הקשר להיפגע ולהיתקע, כי נוצרים בהם ניגודי עניינים. הראשון שבהם הוא החתונה. אולי אתם צעירים מדי, אולי אתם תלויים וקשורים מדי להורים, ואולי המאמץ של ניהול וקבלת הרבה החלטות קשה לכם.

אחרי הכל, חתונה היא טקס. אם הטקס הזה מאד משמעותי להורים שלך או שלו, כי הם רוצים לנצל אותו ליחסי הציבור החברתיים שלהם או כדי להראות לחברים שלהם עד כמה הם מוצלחים ומצליחים, הם ילחצו להגיע לטקס שיראה את ההצלחה הזו. זה לא חייב להתאים לכם. האם אתם יכולים להתמודד עם זה?

מנגד, גם אתם שם, וטקס שכזה יכול להיות חשוב גם לכם, ולא בהכרח באותו אופן. האם אתם יכולים להתמודד עם ההורים שלכם כדי להשיג את מה שאתם רוצים? האם אתם יכולים להתמודד עם הבדלים בציפיות בין ההורים שלך להורים שלו? האם אתם יכולים להתמודד עם לחצים מהסוג הזה?

והאם אתם יכולים להתמודד עם לחצים של ניהול מערכת מורכבת כמו קבלת החלטות עם מרכיבים שונים, כמו העלויות, איכות האוכל, המיקום ואיכותו, המוזיקה, הצלמים, אופי הטקס הדתי, ועוד ועוד. על כל אלה יש ניגודי עניינים בינך לבין הורייך, בינך לבין הוריו, אולי גם בינך לבין בן זוגך, ובעיקר אם הוא נלחץ על ידי הוריו. הלחץ מאד גדול, ויתכן מאד שזה לא בשבילך. אם את מנסה להעביר את זה אל בן זוגך – יתכן מאד שזה גם לא ממש בשבילו. ואולי לא בהכרח מאותן סיבות. כי הוא פשוט לא איכפת לו, או שכן אכפת לו בגלל הלחצים מצד הוריו, גם אם לא באופן אישי, והיה מעדיף להעביר את הניהול הזה אליך, או אל הוריו ובתנאי שיעזבו אותו במנוחה.

ובאיזה שהוא מקום, נראה שגם את אומרת לעצמך את זה: בוא ונעזוב את הטקס הזה, כך שיהיה לי שקט.

נראה לי שאתם אולי די דומים בעניין הזה. אף אחד מכם לא מרגיש נוח בניהול אופרציה מורכבת כמו חתונה, ובגלל זה, במקום לשתף פעולה, אתם הולכים צעד אחורה ומוותרים. ואולי הכי נכון היה לומר זה לזה: כן, זה קשה לנו, ויש לנו כמה אפשרויות שאף אחת מהן אינה "טובה". כי אם נשמע להורים, זה יסבך אותנו עוד יותר. ובאמת לא קל לשמוע ביקורת של ההורים ולהתמודד איתה כי אתם רוצים משהו אחר. ואולי הכי נכון הוא לחשוב מה טוב לנו, וללכת על זה בלבד, ושההורים שלנו יסתדרו ויתיישרו עם זה (מה שהרבה יותר קל אם אתם לא זקוקים לתמיכה שלהם, הכלכלית ואולי הנפשית). ולעשות כל מאמץ לעזור זה לזה, גם אם גם זה קשה. כלומר, לך קשה לקבל על עצמך ניהול מורכב שכזה, ולו קשה לומר – אני איתך, אתמוך בך בכל מה שצריך, ועוד יותר קשה לו לנהל את זה בעצמו.

זה באמת משהו שאתם צריכים לדבר עליו עוד, כי חבל בגלל זה לאבד את העתיד המשותף שלכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com