הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כאשר הבעל לא מוכן לשתף פעולה

ד"ר אורן חסון(11.1.2022, 20:42)

שני יקרה,

רצוי מאד שתכתבו את הגיל שלכם, כדי שאוכל לדייק. במכתב שלך כתבת מספיק נתונים שאני יכול לנחש בערך, אבל הוספת הגיל תמיד תוסיף לי לדייק את התשובות שלי.
כתבת שאת לא עובדת, והוא כן. האמת היא שנראה לי שהוא עובד 8, ואולי 10 או 12 שעות ביום, ואת 24 שעות ביום, להוציא שעות שינה. אולי כדי לחזק את זה, מבחינת החוק את מרוויחה מחצית מהמשכורת שלו.

השאלה לכן היא של יכולות. כלומר, יתכן שהוא עובד עבודה פיזית קשה שגומרת אותו לגמרי, והוא באמת לא מסוגל לעשות דבר, וצריך לנוח כדי להיות מסוגל לעבוד ביום שלמחרת. אם לא – התרחישים האחרים הם שהתקשורת ביניכם כזו שהוא נאבק בך, אולי כי הוא כועס עליך על משהו, אולי אפילו על כך שהוא מרגיש מואשם על ידך ונפגע מכך, וזו דרכו לומר לך שהוא דווקא חושב שהוא בסדר גמור. לא שזה משכנע אותך, אבל זו דרך אופיינית להשתחרר מהאשמות, או אפילו מרגשי אשם.

ואולי הוא מרגיש פחות צורך לקשר עם הילדות, או שהוא אוהב ליהנות מהדברים החיוביים בלבד בקשר, ללא מאמץ. לפי מה שאת כותבת, נראה שזה לא כל כך עובד לו, כי הן "מעדיפות אותך". אולי גם זה פוגע בו, ולכן, כדי שלא להרגיש דחוי, הוא מתרחק גם מהן. זו אפשרות, וכדי לפתור אותה צריך לעשות מאמץ שבתחילתו, בהחלט יתכן שירגיש דחוי והוא יצטרך ללמוד להתגבר על התחושה הזו. זה לא כזה פשוט.
האפשרות השלישית היא שהוא סתם עצלן ולא רוצה להתאמץ אם הוא יכול לחמוק מזה. לפי זה שהוא כן "מואיל בטובו" לסייע מדי פעם, הייתי מנחש שזה אולי קרוב יותר לתחושה שאין לו חלק או קירבה אליך ואל הילדות, מאשר לעצלות נטו, אבל זה בהחלט יכול להיות שילוב של הללו, סוג של שני גורמים שמזינים זה את זה.

תרשי לי להפנות אותך לשיחה שהיתה לי בנושא הזה עם גולשת, לפני שנים רבות, שעסקה בעניין דומה מאד, ראי את ההתכתבות הראשונה שלי איתה, שהיא ארוכה, ואחר כך את החזרה שלי אלי לדווח על המצב – כשבוע וחצי מאוחר יותר.

תמצאי את השיחות האלה בדף הזה, "ייעוץ זוגי ואישי", תחת הכותרת "חיזוקים חיוביים", כ"שיחה ראשונה" ו"שיחה שנייה".

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com