הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נפרדנו בגלל דעות פולטיות שונות

ארנסטו(17.1.2022, 22:40)

שלום ד"ר אורן היקר,

לאחרונה הייתי בזוגיות עם בחורה שהכרתי דרך חברים משותפים.

הכרנו, נפגשנו לדייט ראשון והלכנו ביחד לסינמה סיטי בבאר שבע (היא באר שבעית ואני אשדודי), הדייט הראשון היה מוצלח, שבוע וחצי קודם התכתבנו ודיברנו ושוחחנו כל יום בוואטסאפ. היא נהנתה מאוד בדייט הראשון וגם אני נהנתי מאוד וקבענו כבר מועד, יום, שעה ותאריך לדייט השני והכל הלך וזרק חלק והיה נפלא.היא אפילו הזמינה אותי אליה הביתה.

עד שפתאום ברגע אחד (אתמול בערב התאריך יום ראשון ה-16.1.2022) היא שאלה אותי אם יש לי דעות פוליטיות אמרתי לה בכנות שאני שמאלני אבל כל המשפחה שלי ימנית. הסברתי לה שאין לי שום בעיה עם דעות פוליטיות שונות משלי ושיש לי חברים באמת מכל קצות הקשת הפוליטית. הסברתי לה שלמרות שאני שמאלני וסוציאליסט אני אקבל אותה בדיוק איך שהיא ובדיוק כמו שהיא. היא רק שמעה את המילה "שמאלני" ונבהלה. היא הגיבה לזה כאילו "תפיסות שמאל" זה מינימום "איזה מחלה קשה ומדבקת". התגובה שלה ממש העליבה אותי ופגעה בי מאוד. גם האגו וגם הכבוד וגם הגאווה שלי הושפלו ונרמסו באותו הרגע.

הסברתי לה שדעות שונות זה לא משהו רע ושאפשר לגשר על הפערים. היא החליטה שהיא מפסיקה את הקשר לאלתר ולתמיד ואני יצאתי פגוע מהשיחה איתה וממש בכיתי (ואני בן 27, היא בת 22 עוד מעט בת 23).

אני ביומיום בן אדם עם יחסי אנוש מעולים ואני מצליח למצוא שפה משותפת עם כולם. הפעילות הפוליטית והחברתית בתנועות השמאל והחיבה והאהדה שלי לפילוסופיה הסוציאליסטית והמרקסיסטית זה חלק בלתי נפרד מהזהות שלי ומהאישיות שלי. ומה שעוד יותר מרגיז אותי שאני קיבלתי אותה כמו שהיא ולא היה אכפת לי מזה שעד גיל 18 היא הייתה דתייה וחזרה בשאלה לאחר מכן ואילו אני כל חיי גדלתי באווירה חילונית וחילוני עד היום. קיבלתי את זה שהיא גרה עם אמא שלה, קיבלתי את זה שהיא לא אוהבת כדורגל. קיבלתי את זה שהיא הפסיקה עם הטבעונות. אז מה קשה כל כך בלקבל את זה שאני גם שמאלני.אני מרגיש שנהגו אליי בכפיות טובה ושתקעו לי סכין בגב ושממש בגדו בי (תרתי משמע). אני מרגיש כמו מישהו שנתן מעצמו למען מישהו אחר הכל והוא בתמורה ירק לו בפרצוף.

הרי היא אומרת ש"אתה בן אדם מדהים עם לב טוב ושאתה הבן אדם הכי טוב שפגשתי בחיים שלי". אז אם זה ככה, מה כל כך היו מפריעות לה הדעות שלי אם הקשר היה נמשך. אם בכל זאת היינו ביחד כמעט חודש אז סימן שזה כנראה לא כל כך הציק לה בעין לפני כן. אז מדוע היא פתאום נזכרה עכשיו כשהכל הולך טוב וחלק.

לסיכום, ד"ר חסון היקר, אני אשמח מאוד אם תוכל לתת לי הצעה מה לעשות הלאה. הרי לא באמת ייתכן שלדעות פוליטיות מנוגדות יכול להיות משקל כל כך הרסני וקשה ומכריע על עתידן של מערכות יחסים? האם באמת לדעתך "זה עד כדי כך נורא" אם אני הולך לפעמים להפגנות ומתבטא גם בדברים ונושאים שנויים במחלוקת? הרי זה הכל הבל הבלים. הרי האופי הוא מה שמכריע והאישיות וההתנהגות הם אלה שקובעים. תסכים איתי ד"ר חסון היקר שיש גם דברים יותר גרועים כמו להשתכר במגרש כדורגל או ללכת מכות עם שוטרים או ללכת לבתי בושת.

הרי אם אמרתי פה ושם את המילים "כיבוש" או "התנחלויות" או "קולוניאליזם" או "אפרטהייד" זה הרי לא הופך אותי לאדם רע או לבן זוג פחות טוב ופחות אוהב. זה הרי לא מפחית ממני כאדם וכבן זוג.

ושתדע לך, סתם ככה בשביל הפרוטוקול, שאני בנפש שלי ילד טוב, תמיד צייתתי לחוק, תמיד כיבדתי נשים וידעתי להעניק אהבה וכבוד לנשים שהיו בחיי, בחיים לא נגעתי בסמים, בחיים לא פיתחתי התמכרות לאלכוהול, בחיים לא חשבתי אפילו על ללכת לבית בושת ותקפתי בחריפות ועם כל הקללות הכי קשות את מי שבוחר לעשות את זה, אני נגעל תרתי משמע מהמחשבה על ללכת לבית בושל ומקיא כשאני שומע את זה, בחיים לא הרמתי יד על אנשים אחרים ואני תמיד שאפתי לפתור הכל בהידברות ומשא ומתן ובדרכים מנומסות.

אז כמו שאתה רואה, אין לה באמת סיבה.

אז מה אתה ממליץ לי לעשות?

האם יש סיכוי שבכל זאת יום אחד אפגוש מישהי שלא תשפוט אותי על דעותיי הפוליטיות ושלא תחשוב ושלא תעיז לחשוב בכלל על להיפרד ולסיים את הזוגיות בגלל שטות שכזאת?

אודה לתשובתך.