הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דלתות מסתובבות

ד"ר אורן חסון(27.3.2022, 10:19)

אא יקרה,

את צודקת. כשמגיעים סוף סוף לאהבה טובה, ומאמינים בה, קשה מאד לוותר עליה. אני מניח שהחבר שלך רואה חשיבות רבה מאד לעבודתו, שכן בגלל מה שהוא מעריך שהיא תתן לו, הוא מוכן לוותר על הזוגיות איתך. למה זה כל כך חשוב לו? – אני לא יודע. האם זה הכסף, שאולי הוא צריך עבור התחלה של בניית קריירה, אולי לימודים, אולי לבסיס עסקי כלשהו? אם כן, זה מבחינתו צורך חיים חשוב, שאולי בלעדיו, בתחושתו, לא יהיה לו ערך, כאדם, כאישיות וכבעל משפחה.

האם זה לצורך טיול גדול שזה החלום שלו, להגשמה עצמית, ללמוד על העולם, ואולי כחופש האחרון לפני כניסה לעולם המבוגרים, עם אחריות, לימודים, עבודה? – גם זו אפשרות. ואולי הכל ביחד. כך או כך, זה המקום שלו, ואלה סדרי החשיבות שלו.

מה זה אומר? – שיש לכם בעיה בטיימינג. את רוצה את הקיום הזוגי, ואולי גם המשפחתי, כמה שנים לפניו. לו היית פוגשת אותו כאשר הוא 3-4 שנים קדימה, היה אולי קל יותר. העולם הוא דלתות מסתובבות, וכל אחת פותחת וסוגרת דלתות אחרות. קל ללכת לאיבוד בהן, ואני לא יודע מי מכם הוא זה שהולך לאיבוד. אני גם לא יודע מי מכם יהיה יותר מאושר בעוד 5 שנים, עם זוגיות ואהבה. אולי שניכם, ואולי ביחד, אם תצליחו למצוא זה את זו מאוחר יותר, פנויים ופחות מאושרים (כלומר, פנויים). כרגע, יש ביניכם פער בלוחות הזמנים ובתכנון העתיד שלכם. זה כואב, אבל הצרכים השונים שלכם מפרידים ביניכם.

את לא יודעת מה לעשות כרגע, כי עוד לא ויתרת על האמונה שתצליחי לשנות את דעתו, כך או אחרת. ואולי זה הדבר הנכון לעשות – כי אולי תצליחי, ואולי שווה לנסות עוד ועוד, כל עוד לא השתכנעת סופית שלא תצליחי. וקחי בחשבון שאם כן תצליחי, ייתכן שהטיימינג הלא מוצלח עדיין יעמוד ביניכם, כי הוא יצטרך לשנות משהו בתוכניות שלו, בודאי בחופש שלו, או בהשקעה בעבודה שלו, ואם מה שביניכם לא יהיה לגמרי חלק, הוא עלול להאשים אותך באובדנם, או באובדן העתיד "האחר" שלו. אני יודע שזה מורכב. אני חושש שאין לך ברירה, אלא להתמודד עם המורכבות הזו, ולחפש בה בסבלנות את הדרך שלך, ולהמשיך לנחש, כל הזמן, מה הכי טוב לך, ולהיות מרוצה מהתהליך, גם כשהוא קשה, כי לפחות יש בו אותך לעצמך. וזה יכול להיות הרבה מאד, מבלי להמעיט בערך של מה שאת יכולה לקבל מאחרים.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com