הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להוביל למקום טוב יותר

ד"ר אורן חסון(27.3.2022, 10:50)

שיר יקרה,

כתבת שנפרדתם לפני כשנתיים, בגלל משהו שקרה או שעשית, או אולי אופן התגובה שלך בעת ויכוחים, או משהו, בכל אופן, שבגללו הוא הפסיק לבטוח בך. לא כתבת מה זה, אבל יתכן שבגלל זה הוא נמצא במקום אחר. אם, מבחינתו, הוא ראה אותך בשעה הרעה שלך, וזה לקח אותו למקום שהרחיק אותו רגשית ממך, כי משם והלאה הפסיק לראות אותך כבת זוג לחיים, אז בהחלט יתכן שהוא כבר לא שם. זה לא אומר שהוא לא מעריך אותך כאדם, כאשה, אבל כנראה לא כבת זוג עבורו. עצוב עבורך, אפילו מאד, אבל הוא כמו החברה שלך שנפרדה מהחבר שלה כי היא הפסיקה לאהוב אותו. את והוא כרגע לא רואים את הקשר שלכם עין בעין, ואולי בגלל אותם דברים שקרו לכם לפני שנתיים. והיה לו מספיק זמן להשלים עם העובדה הזו ולהמשיך הלאה. רגשית. ויתכן שלו היה חכם עוד יותר, או לפחות חזק יותר, היה אומר לך, כאשר ניסית לחדש את הקשר, ש'תודה, אבל באמת כבר לא מתאים'. כי הוא יכול לדבר בעניין הזה את עצמו, ולא אותך, ומנקודת מבטו, כך זה נראה, 'אתם', זה כבר רק 'את' ו'הוא'. בנפרד. יתכן שחשב כאשר חידשת את הקשר שאולי הוא יצליח להתגבר על זה, אולי חשב שתשני משהו, או שהוא יצליח לתת בך אמון, וכנראה הבין שזה לא כך. העובדה שאת כן רואה בו 'כפפה ליד', לא מספיקה. גם את צריכה להיות הכפפה שמתאימה ליד שלו, והוא לא חושב כך.

מה לעשות? - אם לא תנסי, יהיה לך פחות כאב לב, מצד אחד, וגם תרגישי פחות פתטית, אבל מצד שני, אם לא תנסי אז זה בטוח לא יתקיים. במילים אחרות, לנסות שוב זה הימור לא פשוט, כאשר ההפסד שלו הוא תחושה רעה שלך עם עצמך. הפתטיות שאולי תרגישי. זה הימור. זה אולי כבר לגמרי מאוחר מדי, אבל, אם לא לגמרי, השאלה היא מה את יכולה לומר לו שישנה את דעתו? אני חושב שכדי להצליח בזה, את צריכה לדעת, ואולי להפנים את הדברים שהפריעו לו, ואז אולי, אם הוא יבין שלקחת אחריות ושינית אותם, תצליחי לשכנע אותו. מעבר לסיכון שזה אולי מאוחר מדי, שאלי את עצמך גם עד כמה את חושבת שזה נכון להשתנות, ואם לא תאבדי את עצמך בדרך.


לפעמים התשובה הטובה ביותר ל'איך מתקדמים מפה?' היא פשוט להתחיל להתקדם, בעיקר כי כל מקום שאליו תתקדמי בדרך יהיה יותר טוב, או יכול להוביל למקום שהוא טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com