הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התמודדות מול הקשיים שסובבים אתכם

ד"ר אורן חסון(8.4.2022, 12:01)

אריאל יקרה,

האמת היא שקצת בלבלת אותי, אבל אני מבין שזה בעצם רק משום שהמשפחה שלו בלבלה אותך.

הבנתי שהם היו נגד 'חתונה'. לא הבנתי אם זה היה כי התנגדו לך, כבת זוגו, או שזו היתה התנגדות אידיאולוגית לטקס הדתי, או לטקסיות ו/או להוצאות סביב טקס חתונה באופן כללי (וההתנגדות שלו אולי הגיעה מהמקום הזה, האידיאולוגי, המשותף לו ולמשפחה שלו).

הסיבה שלא הבנתי היא משום שאת אומרת שעכשיו הם מתנגדים לחתונה בקפריסין, ורוצים טקס דתי כאן.

כנראה שאחותו אומרת את הדבר הנכון. אבל אני מבין שהפגיעה שנפגעת מכרסמת בך, ומפריעה לך לעשות את זה. אולי גם המחשבה – אם אנחנו נכנעים כאן (או אני נכנעת כאן, והוא לא יודע לעמוד על שלו מולם) – היכן זה ייגמר? האם כל החיים אצטרך להיכנע לרצון ולצרכים של אמא שלו?

אני חושב שאת והוא צריכים לדבר על זה. גם על החששות שלך על ענייני הצבת הגבולות. יהיה לו קל יותר לדבר על זה אם את תגידי לו שאת מוכנה ללכת עם זה. הרי חתונה כזו, פחות או יותר, היא מה שרצית מלכתחילה, לא? כרגע את יותר נמצאת עם הפגיעה, והטירטור והחשש, מאשר עם העובדה שאתם לא עושים מה שרצית מלכתחילה. ותגידי לו שתצטרכו ליצור בסופו של דבר גבולות בין "המשפחה" מן העבר ל"משפחה" החדשה שלכם, שזה את והוא. ולהבין שכדי ליצור את הגבולות הללו, וכדי שהם ירכשו את אמונך, התהליך לא צריך להיות מהיר ולוחץ. שתצטרכו לשמור על התא הזוגי שלכם אם קצת פחות קשר צפוף עם בני המשפחה שלו, ושהוא יוכל לשמור איתם על קשר, אבל באופן שיכבד אותך.

אני לא יודע מה היכולות הרגשיות והאינטליגנציה הרגשית שלהם, ויתכן שיהיה להם קשה למחול על כבודם ולחזר אחרייך, כדי לרכוש את אמונך. זו עבודה שצריכה להיות גם בין בן זוגך לבינם, והוא אמור להיות מספיק מכיל מבחינתם, ומספיק אסרטיבי לומר את דבריו מולם – ואסרטיבי אינו אומר תוקפני, אלא מודע ויודע מה הוא רוצה. ודווקא באופן רך ומכיל וסבלני, ולא בתוקפנות. כך שגם את צריכה לדעת להכיל את הקשר שלו איתם. זו עבודה קשה מכל הכיוונים. אלא שהיות שהוא אגם מוצלח וטוב, ומקסים, כדברייך, העבודה שווה. בסופה של הדרך, את והוא תהיו המשפחה החדשה, וככל שתצליחו להוריד כעסים מוקדם יותר, כך ייטב לכם.

ויתכן באמת ששיחות טיפוליות של שניכם תעזורנה. לא בגלל שאתם לא מסתדרים ביניכם, אלא כאלו שיעזרו לכם להתמודד עם הקשיים שסובבים אתכם. ראי בבקשה את מה שכתבתי על טיפול זוגי לזוגות צעירים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com