הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שאלות לחיים

ד"ר אורן חסון(8.4.2022, 12:02)

לירון יקרה,

כמובן שזה בסדר לא לרצות זוגיות. העניין הוא שללכת כנגד המוסכמות זה חריג, וזה מערער את הביטחון שלך בעצמך. כי באופן טבעי את שואלת, ואולי כהד למה שאחרים מסביב שואלים את עצמם ואותך: האם משהו בי לא בסדר? – האם החריגות שלי היא משום שהאישיות שלי מראש כך? ואולי... אולי זה בגלל חרדות שלי? בגלל הסטוריה רעה שקלקלה בי את מה שצריך? ויכול להיות שכל התשובות נכונות, לירון.

אפשר להבין את חוסר הביטחון שלך בדרכך. ואם זה מה שתמשיכי לרצות – תצטרכי להתמודד עם השאלות הללו, מבפנים ומבחוץ, לאורך הרבה שנים. יתכן גם שמתישהו תרגישי פספוס, שלא היו לך ילדים (ואולי, בעצם, תרצי להביא ילד לבדך, וגם זו אפשרות), ו/או בן זוג לחיות איתו. מצד שני, אולי תוכלי לחוות את החיים באופן שאחרים לא יוכלו, כי תהיי מוגבלת פחות על ידי מחוייבויות לאחרים.

כל אלה הן שאלות שתמשיכי לחיות איתן, ומידת הודאות שלך וההשלמה עם התשובות שתהיינה לך יכולה להשתנות מדי פעם. אם תצטרכי, אולי נכון יהיה ללכת מתישהו לטיפול, כדי לקבל ביטחון. אולי בדרכך הזו, ואולי ביכולת שלך להתמודד עם כאב, שהוא הסיכון התמידי שמגיע מעצם העובדה שאת מנסה ובוחנת קשרים. זה מורכב, כי אולי תהיה בטיפול נטייה לבחון איתך דווקא את הדרך המקובלת, מה שאולי יהיה חיובי, אבל הטיפול צריך יהיה להיות פתוח גם להתמודדות עם הדרך הלא מקובלת, ועם המוסכמות של החברה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com