הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עוד לא חיים משותפים?

ד"ר אורן חסון(12.4.2022, 10:55)

מיכל יקרה,

אני חושב שאת מצפה יותר מבן זוג, דברים שהוא לא מספק לך, או כי הוא לא יכול, או כי הוא חושב שזה לא נכון. ואולי לא נכון בשלב הזה של היחסים ביניכם. וכשאת כותבת שאת מרגישה ש"נוח לו מדי", את מתכוונת לכך שהוא מקבל דברים שהוא רוצה (חום ומשפחה), ואת לא מקבלת מספיק את מה שאת רוצה (בן זוג תומך, או לפחות מבין את הלחצים הכלכליים שלך), וההשוואה הזאת מפריעה לך.

אני חושב שמבחינת הנתינה הכלכלית, אתם רואים את היחסים ביניכם אחרת, לפחות בשלב הזה של ההכרות שלכם (חצי שנה – זה פחות או יותר עדיין שלב ההכרות, שעדיין לא משולבת בו החלטה על חיים משותפים – גם אם אולי המחשבה על כך כן קיימת). הוא משקיע בך במימדים של חיזור, בילויים, מסעדות, אבל חי את ביתו כרווק, וללא 'נוחות' ומותרות, או כי אין לו או כי זה לא חשוב לו. את, בודאי כאמא לילדים ועם האחריות המשפחתית, חושבת על המקרר המלא, ועל המכונית הביתית. אלה הם דברים שיכולים להשתנות, אם וכאשר תשנו פאזה ביחסים שלכם. הוא "מדהים וחכם ודואג ואיכפתי", אבל את לא אומרת לו באופן גלוי וברור את מה שאת מרגישה, ואני חושב שאולי את לא בטוחה בכך שאת חושבת נכון, או בצדק הערכי של החשיבה שלך. לכן אולי את לא לגמרי ברורה בשיחה שלך איתו, ולא כנה עד הסוף, אולי כי את חוששת מכך שיחשוב שאת קטנונית. לכן, יתכן שאת צריכה להיות משוכנעת יותר בנימוקים שלך ובהצדקות שיש לך שמובילים אותך להרגיש את מה שאת מרגישה. ואולי ההסבר שנתתי לך כאן, על הפאזה השונה שבו את חיה את חייך ממנו, והאחריות השונה, הם ההצדקה שלך. הוא רק צריך להבין אותם, ואת צריכה להגיע לשיחה כזו מתוך צורך בהבנה, ולא מתוך חשש שתיתקלי בהתנגדות, או מהפחד שמא הוא יחשוב שמה שחשוב לך זה כסף (שאולי אין לו מספיק לתת, ושאולי לכן את רואה בו מי שאינו ראוי מספיק). ואולי כדאי לקחת בחשבון שהוא חכם מספיק, ואולי גם רגיש מספיק להבין ולקבל.

אני יודע שזה מפחיד לדבר על כספים, ועל הוצאות, ועל שיתוף ושותפות. ברור לי שמנקודת מבטו הילדים מקבלים לא מעט גם מאביהם, ולא רק ממך, כך שהמחוייבות שלו בכל מקרה תהיה קטנה משלך. אבל עם החיים המשותפים, אם תגיעו לזה, ועם הקשרים ותשומת הלב והאיכפתיות שמתפתחים, ואם השיתוף היומיומי בחיים, במטלות ובכלכלה – יתכן מאד שנקודת המבט שלו תשתנה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com