הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

זוגיות מורכבת - המשך

סוניה(13.4.2022, 11:47)

היי, פרסמתי בערך לפני חודשיים שאלה וקיבלתי תשובה מהממת, באותה תקופה אני והבן זוג עברנו פרידה של מס׳ שבועות שבהם לא התראינו אבל דיברנו כל יום - הוא ממש רצה להפרד במשך כל התקופה ולא ממש אפשרתי לו, כי האמנתי שאפשר ושנעבוד על הדברים והיו עליות וירידות והיה קשה נורא ובסוף מה שקרה זה שבאיזה יום באתי אליו ומאז סוג של חזרנו והוא אמר שהוא נפל לזה איכשהו אבל כביכול הרצון היה בו גם, ניסינו לאט לאט ואמרנו שנבחן את הדברים לפחות מהנקודה שלו וחזרתי להורים(פעם גרנו ביחד) ולאט לאט עם הזמן נבחן ונראה לאן זה הולך. החלטנו להתראות יום-יומיים בשבוע וסופש ולאחר 3 חודשים להחליט אם זה בסדר.

כמו שכבר הסברתי בעבר הקשר לא היה יציב אף פעם.

לפני כשבועיים עשיתי שיחה של אחרי חודשיים ושאלתי אותו ברצינות איפה הוא רואה את הקשר והוא אמר שהכל בסדר מבחינתו ועדיין בוחנים אבל נראה שהרבה יותר טוב מפעם.. לא פירט יותר מדי.

מה שקרה אתמול היה בעצם שיחה שהוא דיבר על עצמו ועל היום שלו ואז נכנסתי לו בדיבור ומאותו רגע הוא התכנס והתחיל להתנהג נורא נורא מוזר.. אני ניסיתי לשאול אותו עוד הפעם מה קורה והוא פשוט לא הגיב ואחכ אמר שאני אף פעם לא מקשיבה לו, ואז הוא נכנס למעגל ספקות שלם וביטא אותו מולי - אמר שיש לו ספקות נורא גדולים.

היה לו הרבה ספקות שנשמעים כמו - יש הרבה דברים טובים אבל אני מרגיש הרבה דברים שחסרים לי, כמו הקשבה והיה לי מאוד קשה להקשיב לזה והרגשתי שהוא מתקיף אותי וביטלתי אותו כי בעצם אני שומעת ממנו כל הזמן כמה אני לא מספיק טובה ככה וככה ואני אומרת כמה אני יכולה לשמוע ממנו שאני לא מספיק טובה ?

נוצר איזה ויכוחון וישנתי כל הלילה בספה - בבוקר באתי אליו בטוב ושאלתי אותו מה שלומו זה נגרר לשיחה שהוא אמר שהוא אמר שהוא ראה הרבה סרטונים ביוטיוב על הדינמיקה בינינו ועל איך שהוא מרגיש שאני לא מספיק מקשיבה, שאני משתלטת בקשר ושהוא נדחק לצד ולא מבטא את הרצונות שלו ובגלל זה הוא מרגיש שלא מספיק לו. שלא מקשיבים לו אף פעם ושרק אני רוצה להיות כל הזמן איתו ביחד והוא לא תמיד רוצה ולא נעים לו ממני.

הוא אמר לי שבעצם השיחה שהייתה לנו לפני שבוע הוא שיקר - כי הוא רצה לרצות אותי, ושבעצם כל הקשר הוא רוצה לרצות אותי. ואני קיבלתי ממש סטירת לחי כי לפני שבועיים הוא סיפר לי שהכל בסדר, ואני מרגישה בגודה ושלא היתה כנות בינינו, ושהכל הוא שמר לעצמו.

בנוסף, לקראת החג -היו לנו תוכניות, היינו אמורים לעשות את החג ביחד אצל המשפחה שלו, הוא יודע כמה זה חשוב לי, אני לקחתי חופש מהעבודה כדי שנעשה טיול בחול המועד יום אחד, היינו אמורים לטוס אבל בסוף לא טסנו כי לא הסתדר עם המשפחה שלו אז הוא אמר במקום תקבעי לעשות משהו בפסח ונעשה (שוב - הוא אמר לי תקבעי ואני עשיתי כביכול כרצונו, אז הבנתי שיש לו רצון בזה) והיה לי ציפיה ממנו שנבלה יחדיו - והיום הוא טען אחרת, הוא אמר לי אני עושה את הכל בשבילך, ולא מרצון.

בסופו של דבר זה נגמר שזה הוא אמר לי רוצה להפרד, ואת לא נותנת לי, אני רוצה את הסופש ביחד והתווכחתי איתו על זה שאני רוצה את החג ביחד כי משפחתיות חסרה לי - והוא אמר שהוא לא רוצה, ושבעצם הוא כל הזמן לא רוצה להיות ביחד ושהוא עושה את זה בגלל שאני רוצה ושהוא בכלל רוצה להפרד עוד הפעם ושעשינו טעות שחזרנו - ושהוא מצטער שהוא שיקר לי, וזה לא פעם ראשונה שהוא מבטל לי דברים ככה שקבענו מראש.

בעבר הוא נפרד ממני ביום הולדת, בפעם האחרונה שנפרדנו זה היה בכריסמס כי זה היה חשוב לי והוא ביטל את זה לגמרי.

אני לא מבינה את ההתנהגות הזו - הוא מראה משהו אחד, מתנהג ומראה לגמרי משהו אחר, אני מבינה ממנו משהו והוא מצפה(במילים שלו - כי אני לא באמת קשובה לו, ואם הייתי - אז אולי היתי מבינה שהוא צריך שיקשיבו לו)

אני מכירה את המקום שלי - יודעת שבבית שלי אמא שלי גם היתה נדחפת לדברים והיא אוהבת לתפוס את המקום, אבל באמת שכל פעם משהו אחר מפריע לו ואני מרגישה שרק אני רוצה את הקשר, נלחמת עליו, כרגיל, לא משחררת, מנסה לעבוד על דברים במקום לתת לדברים פשוט להיות.

חבל לי, כי מהצד שלי זה נראה כאילו ככ טוב עד שאני מגלה ממנו שהכל נורא שונה.

יש מה לעשות עם זה בכלל? האם פשוט לשחרר? האם האופי שלי פשוט לא מתאים לי? האם כל כמה זמן הוא מקבל סיבוב כמה שאני לא מספיק טובה בשבילו?

למה אני לא משחררת אותו ונותנת לו להפרד? כי אני אוהבת אותו וכי היה הרבה דברים מדהימים בינינו והאמנתי שאפשר לעבוד על דברים ויש שם הרבה קשב ודברים שאני צריכה, האם אני פשוט צריכה לכבד אותו ולתת לו להפרד ממני ?

אני כבר ככ מתוסכלת, אמא שלי מתוסכלת, לא יכולה לראות אותי יותר במצב הזה.

אני כבר באמת לא יודעת מה לעשות. אשמח ככ לעזרה..

והוא החליט עוד הפעם שפאקינג באלו להפרד - אחרי שסגרנו שאני עושה איתו פסח, ושאנחנו אולי טסים וכבר חיפשתי לנו מלא דברים, וכבר סגרתי לנו לסוע בפסח לאנשהו ואשכרה שילמתי וכאילו הוא אמר פאקינג מבוטל הכל נראה לי שבא לי להפרד אפילו לא היה ריב הוא פשוט כאילו אמר די זה לא מספיק טוב ועשינו טעות שחזרנו וכאילו לפני שבועיים דיברנו על דברים ואמרתי לו איפה אתה רואה את הקשר התקדמנו אנחנו סבבה הוא אמר כן אמרתי לו למה אמרת את זה אז הוא אמר כי אני רוצה לרצות אותך ולא לאכזב כל הזמן ומצטער שעשיתי לך את זה ואולי אני שונא להיות לבד ואני רוצה ביחד אבל לא אית