הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבחור במשהו לא ריאלי

ד"ר אורן חסון(15.4.2022, 12:35)

סוניה יקרה,

אז תישארי עם מה שיש, ושאת בטוח יודעת - שהוא לא עקבי. בין אם ה קשור אליך ולדברים שאת עושה או אומרת, ובין אם זה קשור אך ורק לדברים שלו פנימה, שאת יודעת עליהם כנראה מעט, עם האפשרות שאולי גם הוא לא יודע עליהם מספיק. כך או כך - מנקודת המבט שלך הוא לא יציב ולא עקבי. זה לבד אומר שזה קשר שאינו מתאים לך. היות שזה המצב, אז למה באמת את ממשיכה להתעקש עליו? כי מה שאת לא עושה, זה ממשיך וכנראה ימשיך להיות המצב.

ניסיתי לתאר לך אפשרות אחת, או קצת יותר, למה זה כך, ואולי זה נכון, ואולי זה לא - אבל כל אלה לא משנות את העובדה הפשוטה הזו. מכאן והלאה, זו צריכה להיות בחירה שלך, והיא פשוטה: האם להמשיך להישאר בקשר לא יציב, שבו את לא מבינה אותו עד הסוף ולכן לא יכולה לצפות מה יקרה הלאה, או לצאת ממנו. המציאות שבה הקשר הזה הופך להיות קשר יציב, כנראה לא קיימת, ולכן את לא יכולה לבחור בה. למה את כן? - כי את מקווה, או כי קשה לך לקבל את המציאות הזו (ולכן את ממשיכה להילחם בה), וכך או כך, את בוחרת במשהו שהוא כנראה לא ריאלי, ויותר מזה - כנראה מציאות שאינה טובה לך, ואת העובדה הזו, נראה שקשה לך לקבל.
אלא אם את לא מודעת לכך שמציאות בלתי יציבה, מאכזבת, שצריך להילחם עליה כמו בטחנות רוח, היא טובה לך באופן כלשהו. ואני לא ממש מאמין בזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com