הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חוכמת ההמון

ד"ר אורן חסון(19.4.2022, 10:33)

שילת יקרה,

ראשית, אולי כדאי שאקדים ואומר שהכל לגיטימי, כאשר את לא פוגעת באחרים. אז לגיטימי להרגיש איך שאת רוצה, ולפעול איך שאת רוצה. אני חושב שאת עוסקת ב'לגיטימיות', או אולי יותר נכון במוסכמות, כי הן בדרך כלל משמשות אותנו כמצפן, או כמורות דרך – הן בגלל 'חוכמת ההמון' – כי "אם כולם חושבים כך, אז אולי זה נכון", אבל גם בגלל הפחד מהאופן שבו יסתכלו עליך – החברות, החברים, ההורים, הקולגות – כל אלה שאת נמצאת איתם בקשר, ויודעים עליך או מנחשים כמה פרטים אישיים. לכן, אני יכול להבין את החשש שלך.

מצד שני, את מרגישה אחרת ממה שאת חושבת שאת אמורה להרגיש (כלומר, כנגד המוסכמות), ואת רוצה להבין למה. בעיקר, כי לא כל הזמן הרגשת כך. האם זה כי הזוגיות שלכם לא תקינה? האם כי זה אומר שאת לא אוהבת אותו? האם כי משהו בך לא בסדר?

תמיד יש לנו צרכים משתנים. כאשר מתמסרים לצורך אחד (נגיד, לזוגיות והקמת משפחה), זה פוגע בצרכים אחרים, לפחות כי זה גוזל מהם זמן, מחשבה ופניות רגשית. ההתחלה שהיתה לכם, ובה ריגוש שהביא להקדשת זמן רב לחוויות המשותפות, השתנתה. הריגוש ירד, ואז הצרכים האחרים שלך תופסים הרבה יותר מקום. למה זה קורה אצלך יותר מאשר אצל אחרים? – אולי כי הצרכים האחרים שלך, ובכלל הנוחיות, העיסוקים האחרים שלך, החיבור שלך להורים או ל'בית' נוח שבו, לפחות בחלק מהזמן, מטפלים בך, קצת יותר חזקים מאשר אצל אחרים. ויתכן שאי שם בקשר שלכם, כאשר עוצמת הריגוש הראשוני נחלשה משהו, איפשרתם לזה להתפוגג עוד, במקום להחליף אותה במשהו זוגי אחר, כמו עוד חוויות משותפות, או חלומות על בית וילדים ומגורים משותפים. ואולי דווקא משום שהוא מכיל ומקבל, ואולי אפילו משום שגם הוא עצמו במצב מאד דומה לשלך, ועם צרכים אחרים שגם לו לא פשוט לוותר עליהם. אם זה כך, קרה לכם שנכנסתם למצב סטגנאטי של נוחות, ולא המשכתם ביוזמה וביצירה של משהו חדש.

אני חושב שאת רוצה גם וגם. לפי מה שאת כותבת, ולפי התהייה שלך: אולי יש לנו אפילו יותר מדי ספייס ומרחב? – יתכן שאת רוצה לשנות את זה. כדאי לכם לדבר על הדינמיקה הזו, כי אם אתם רוצים לשנות את זה מתישהו, תצטרכו בהתחלה לעשות "עבודה" כלשהי, כלומר, לצאת מאזור הנוחות שלכם ולהתאמץ. אם אתם חושבים שאתם מתאימים זה לזה, חבל יהיה להחמיץ את ההזדמנות הזו רק בגלל נוחיות, כי כאשר תחליטו בעוד כמה שנים ש'הגיע הזמן', זה אולי יהיה מאוחר בשבילכם, ותצטרכו לחפש מישהו אחר.

אולי זה מתאים לך, ואולי לא, אבל זה משהו שאת צריכה אולי להחליט בזמן הקרוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com