הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קבלת החלטות בתקופה מבלבלת משהו

ד"ר אורן חסון(19.4.2022, 10:34)

נועה יקרה,

העידן של היום, על התקשורת החברתית והקבוצות החברתיות והאפליקציות של היום יצר מסגרות חבריות חדשות שלא היו בעבר – של הרבה מאד פנויים ופנויות ומפגשים וחיזורים קלים, שלא היו בעבר. מחמאות, חיזורים, התקשרות מהירה אבל גם היפרדות מהירה (כי תמיד יש אלטרנטיבות זמינות, והרבה), נמצאים בשפע.

זה טוב, מצד אחד, כי כמו שאת חווית עכשיו, זה מחזק מאד, ואת מרגישה, ובצדק, שיקום של התדמית העצמית שלך, והחוויות הן חוויות טובות ומרגשות. מצד שני – יש בזה גם משהו מתעתע, כי גם לרבים מאותם מחזרים נוח מאד במערכת הדינמית הזו, ומרבית היחסים שנוצרים בה אינם יציבים. העובדה שאולי פה ושם יש כאלה שכן, יכולה דווקא לחזק את האשליה שבסופו של דבר תגיעו אל ה"נחלה", כלומר, לאהבה יציבה וטובה, אבל לא כל מי שנמצא שם באמת רוצה את זה, או יודע איך לעשות את זה. ואת חווה על עצמך את הקושי הזה בדיוק.

נתת קצת לוח זמנים: נפרדת לפני 18 חודשים, ועשרה חודשים את בקשר, מה שאומר שהחוויות שלך בחברה שבה היית היו פחות מחצי שנה, ואולי הרבה פחות. זה אולי לא היה לך מספיק כדי "לתקן" את מה שאת מרגישה שחייב תיקון, ומצד שני גם אולי לא מספיק זמן כדי "לקלקל". כי זה עלול לעשות גם את זה – תלוי מה את רוצה בסופו של דבר להשיג. כך שאני יכול להבין את הקונפליקט שלך. מצד אחד נראה שאת בדרך הנכונה להשיג את מה שרצית כל החיים, ומצד שני, גילית משהו חדש, אחר, ומרגש, שרק חבל שהוא מנוגד ומפריע לדבר הראשון.

אם את באמת חוששת להרוס לעצמך משהו טוב, או רוצה להיות יותר שלמה עם עצמך – איך שלא תנהגי, אולי כדאי שתלכי לזמן מה לטיפול, כי זו באמת תקופה מבלבלת, הן מבחינת הצרכים שלך, והן מבחינת קבלת ההחלטות שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com