הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

צעד ראשון, לפני צעדים נוספים

ד"ר אורן חסון(19.4.2022, 10:34)

שני יקרה,

השאלה שלך היא בשלושה מישורים. האחד – האם שווה להיות עם גבר מבוגר ממך ב 17 שנים, כאשר את מחפשת לבנות בית. השניה – האם זו בכלל רק פנטזיה? כלומר, האם הוא בכלל פנוי, שלא לדבר על רוצה (וגם זו שאלה מורכבת, שכן את רוצה גם הקמת משפחה, ולא רק קשר זוגי)? והשלישית – איך עושים את זה?

לגבי פערי הגיל, היו דברים מעולם. מן הסתם, אם הכל יהיה כשורה אצלכם, אזי ככל שיחלפו השנים, הגיל המתקדם יותר שלו ישפיע עליו הרבה לפני שהגיל שלך ישפיע עליך. כשאת תגיעי לגילו, הוא כבר יהיה בן 84, אם המתמטיקה שלי נכונה. אבל זה לא אומר שלא תוכל להיות לך זוגיות מדהימה עם גבר מבוגר שכזה. העניין הוא רק שיהיו יותר מכשולים בדרך מאשר מול אותו גבר כשהוא בערך בגילך.

את שתי השאלות הבאות, יש לכרוך יחד. שכן, צריך לדבר איתו על דברים אישיים, וזה כבר דורש סוג של התקרבות. אז אולי הדבר הנכון הוא להמתין לשיחה הבאה שלכם (ואולי אפילו לבחון את האפשרות שבה תצרי או תאפשרי הזדמנות שכזו לפני שזה יהיה במקרה), ולשאול אולי את השאלה הישירה, שהיא עדיין די כללית: 'יש לך ילדים?'

אנשים בדרך כלל שמחים לשתף משהו על הילדים שלהם, אם יש להם, והשאלה היא כללית דיה כי לשאלה 'למה שואלים אותי על זה?' – יש כמה תשובות כלליות שהם יכולים לומר לעצמם, מבלי להרגיש מאויימים או שפולשים לפרטיות שלהם.

או לחילופין – לשאול אותו: 'אני מגיעה לפעמים, לפני העבודה, לשבת בקפה הסמוך. תרצה להצטרף אלי מחר? – נוכל להמשיך שם לדבר. (או לצהריים, למשל).

לא מחייב מדי, ומראה עניין ראשוני, שיאפשר לו לעשות את הצעד הבא, אם ירצה. או לפחות יאפשר לכם אפשרות לשיחה פרטית, אישית יותר, שם תוכלי לברר את מה שאת צריכה (השאלה השניה), לפני צעדים נוספים.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com