הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יחסים מורכבים עם משפחת הבעל

גילה(24.4.2022, 13:26)

היי,

אני נשואה ויש לי 2 בנים מבעלי. האחד בן שנתיים והקטן בן חצי שנה. אני לא מסתדרת עם משפחתו של בעלי תקופה מאד ארוכה. אקצר ואומר שהם פגעו בי הרבה במהלך השנים ועם הזמן התחלתי להתרחק מהם, נסגרתי מולם עד שזה הגיע לרמה שאני פשוט לא מוכנה לדרוך שם יותר (ומעדיפה שגם ילדיי לא יהיו שם בלעדיי).

בכל פעם שאני נאלצת להגיע לשם אני מרגישה דחייה מצידם, מבטים קרים ומרוחקים, ותחושה של ממש חרם (מדברים ביניהם ולא איתי, בקושי אומרים שלום או מישירים אליי מבט, מתרחקים מילדיי ולא מתייחסים אליהם כמעט כמו לשאר האחיינים וכו').. לאחר כל מפגש איתם אני חוזרת בדמעות ומצטערת שהלכתי. בעלי מודע למצב וגם משפחתו. לאף אחד זה פשוט לא מזיז .

ניסיתי מאות פעמים להסביר את תחושותיי בשיחות וכו' לאנשים מסוימים במשפחה שאיתם יש אפשרות לנהל איזשהו שיח, והם בשלהם שעליי להשתחרר ולשנות פאזה וכל מיני ביטויים ואמירות שמתעלמות מהמצב. מסרבים לראות שיש מעין חרם עליי ועל ילדיי. אני מרגישה שזו פשוט סביבה שלא טוב לי ולא נעים לי להיות בה ועדיף לי רחוק מהם מאשר קרוב.

בעלי מסרב לקבל זאת. כעת שיש לנו 2 ילדים הוא מתעקש לקחת אותם איתו לכל אירוע למרות שהקטן ממש בוכה בכל פעם (וגם הגדול לא מתלהב) ואני נאלצת בגלל הילדים (שאני רוצה להיות קרובה אליהם ושירגישו בנוח כשאני שם) להגיע בעל כורחי. בעלי הציע פשוט שיילך בלעדיי לשם ושאם אני לא רוצה אז שאשאר בבית, אך קשה לי מאד להשאיר לו את הילדים שם במיוחד שאת הבן הקטן קשה מאד להרגיע והוא עדיין זקוק לי.

זה פצע עצום ביחסים שלנו וממש מחרב לנו. מה גם שנראה שלבעלי יותר חשובים הם מאשר אני והבנים.

איך אפשר להתמודד במצב כזה?

תודה