הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משמעות חוסר היציבות

ד"ר אורן חסון(25.4.2022, 13:07)

חייבת עצה יקרה,

אני יכול להבין את האכזבה העמוקה, כאשר את מוצאת את מה שאת באמת רוצה, אבל רק מימד אחד מקשה עליך – חוסר היציבות שלו. גם זה חלק מהאופי שלו, וחלק מכריע במקרה הזה, כי היציבות הזו היא שקובעת את האפשרות לקיום יחסים. זה באמת מאכזב, כי לו היה יציב יותר ברצון שלו, הכל היה נפלא. אבל היות שגם זה חלק ממנו, אין ברירה אלא להבין שהאיש, ככל שהוא נפלא ומתאים עבורך בכל דבר אחר, אינו מושלם, ובמרכיב חשוב מאד של האישיות שלו.

העניין הוא שחוסר יציבות הוא לא סתם "תכונה", אלא התנהגות שמנוהלת על ידי צרכים, יכולות ורצונות שונים. זה נראה לא יציב ומרגיש לא יציב, ובאמת לא יציב, כאשר לא מבינים את כל המרכיבים האלה, ועוד יותר כאשר גם הוא לא לגמרי מקבל או יודע להכיל או להבין את המרכיבים האלה שבתוכו. זה יכול להיות צרכים ורצונות שהוא יודע שקיימים בו, ושלא היה רוצה שיהיו שם, או כאלה שלא רוצה לומר אותם כי הוא חושב שהתדמית שלו תיפגע בעינייך, או כי הוא חושב שהם לא ראויים. הם יכולים להיות קשורים לדת ולאמונה, ויכולים להיות קשורים למשיכה המינית שלו, ויכולים להיות קשורים לביטחון העצמי שלו, הכלכלי, המקצועי ואולי הזוגי. הם יכולים להיות מדומים, או יכולים להיות אמיתיים. בכל זה אני רוצה לומר שחוסר היציבות יכול להיות ביטוי חיצוני להמון דברים שאת עוד לא מכירה מספיק. אולי גם הוא עוד לא מכיר מספיק.

לכן, אם הוא לא יודע להתמודד עם זה, אין לך ברירה אלא לשמור אותו כזיכרון טוב של דברים שהיו יכולים להיות, ולהמשיך הלאה. אם וכאשר דרכיכם יצטלבו בהמשך, והכל יתאים, אז אולי יקרה משהו, אבל זה לא משהו שאפשר לבנות עליו. בעיקר, כאשר הוא עצמו אומר לך לא לחכות לו. אולי הוא אומר זאת רק כדי לנקות את מצפונו, אבל אולי גם כי הוא לא רוצה מספיק, בגלל המורכבות הפנימית הזו שלו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com