הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אבהות אחרת

ד"ר אורן חסון(1.5.2022, 18:26)

מאיה5 יקרה,

פגשת גבר זוגי מאד, ועדין וחכם ודואג, אפילו 'מדהים', כתבת. ואז עולה השאלה של ילדים. ואני רואה במכתבך שתי מחשבות שהן קשיחות למדי, ומפריעות לך בקשר. האחת – שבזוגיות טובה לחיים, צריך ילדים משותפים. השניה – שאם הוא לא יכול להביא ילדים, זה אומר שלא יהיו לכם ילדים משותפים. שתי המחשבות הללו לא מדוייקות, ואני מבקש אותך לשקול אותן מחדש.

א. למה בעצם אי אפשר לחיות חיי משפחה כאשר הילדים הם רק שלך? האם זו אמת? או אולי את חוששת בעיקר מכך שאין מה שיקשור אותו אליך, ואז יום אחד, אם תריבו, או אם האהבה תדעך, הוא יחליט ללכת? – מחשבה שיש בה חוסר ביטחון מסויים ביכולת שלך, כשלעצמך, לשמור על קשר. אני כבר לא מדבר על כך שהוא יכול להתקשר לילדים שלך עד כדי שיהיה לו גם קשה להיפרד מהם. גם אם יש להם אבא ביולוגי, 'אחר', שזה לא הוא.

ב. הרי ממילא לא יהיו לו ילדים ביולוגיים משלו. אם הוא רוצה ילדים, הדרך שלו היא או לאמץ ילד, או לגדל ילד כילד שלו לכל דבר, מתרומת זרע לבת הזוג שלו. לילדים שכאלה לא יהיה 'אבא נוסף'. אם זה מה שתחליטו, הרי גם אז זה יהיה ילד שלך לכל דבר ועניין, ותהיו עם הורות משותפת. האם את חוששת שגם זה לא יהיה קשר מספיק חזק כדי לשמור אותו איתך? – והרי בהחלט יתכן שממילא, ומתוך המציאות, זה מה שהוא רוצה ומצפה מבת זוג שלו, אלא אם הוא 'מסתפק' בהורות חורגת עם בת זוג שיש לה ילדים משלה, עוד לפני שנפגשתם.

אני מציע שתחשבי היטב על הסיבות לחששות שלך, ואולי גם תבדקי איתו איך הוא רואה הורות ואבהות מצידו בהמשך החיים. אולי זה קצת ירגיע חששות שיש לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com