הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

צדדים רבים של אי יציבות

ד"ר אורן חסון(1.5.2022, 18:26)

שי לי יקרה,

את נמצאת במצב מורכב, ומצבים מורכבים קורים. לכאורה זו בחירה של עשירים, כשיש לך שתי אפשרויות, אבל במציאות – זה יכול להיות קשה מאד. לכן, אולי אתחיל בשאלה:

לו האופציה היתה להישאר עם בעלך בלבד, כי האיש שבחוץ החליט לנסוע לניו זילנד לחמש שנים לפחות, ולנתק כל קשר איתך, האם היית מעדיפה להישאר איתו או להיפרד ממנו ולחפש אהבה חדשה?

אהבות מרובות זה תהליך לא פשוט ולא יציב עבור אנשים שמתאהבים, כי בדרך כלל הם מאוהבים ונסחפים רגשית אחר אחד. זה לא אומר שרע להם עם האחר/ים, אבל זה לא אותו הדבר. קיים סיכון שככל שיחלוף הזמן, כך תלכי ותתרחקי מבעלך, רגשית, וזה יוליך לפרידה, אם לא בחודשים הקרובים, אז מתישהו בעוד כמה שנים. זה בדרך כלל המצב.

מה שמסבך את הכל הוא נטייתו של בעלך לפתוח את הנישואים לאהבות חדשות. גם שלך (לכאורה לפחות). ואז, בעצם, אולי הוא יאפשר מבחינתו את הקשר שיש לך עם אותו רווק. העניין הוא שאני בכלל לא בטוח שהוא באמת יכול להכיל אהבה שלך למישהו אחר. אני מנחש שלא סיפרת לו הכל. גם מתוך החשש של הרווק לפרק את הנישואים שלך. אם הוא כן יודע, הכל, כי הוא החבר הכי טוב שלך, וכי זה מתאים לתפישת העולם שלו, אז לכאורה העניין פשוט יותר. אני רק לא בטוח שזה כך. אני גם לא לגמרי בטוח שאם הרווק ייעלם מחייך, תהיי מוכנה לקבל באופן קבע קשרי אהבה של בעלך עם נשים אחרות. – זה משהו שלא כתבת עליו דבר. הצדקת את הקשר שלך בתפישת העולם של בעלך, אבל לא אמרת מה זה עושה לך, ובעיקר – מה זה יעשה לך אם תיפרדי מהרווק, כי הוא ירצה מישהי אחרת.

אתם במצב סטאטי שהוא מאד מעניין לך, מרתק אותך, סוחף אותך ומרגש אותך. כך או כך, זה לא מצב יציב. שזה לא כל כך נורא אם זה מתאים לבעלך, וכל עוד הרווק הזה נשאר איתך כי זה טוב גם לו. אבל מתישהו אחד משני הדברים האלה לא יתקיים, ומה שקורה עכשיו, במערכת היחסים המורכבת הזו, עלול לסכן את הנישואים שלך.

לפעמים טוב ציפור ביד מטווס על העץ, אבל כל עוד יש לך את שניהם, את אוספת חוויות רגשיות במנה גדושה. שזה טוב לרגע זה, אבל מפחיד לעתיד. ואולי מפחיד בצדק.

מה שמקשה עלי לתת לך תשובה יותר ברורה הוא הצד של בעלך, שרוצה נישואים פתוחים. גם זה מצב בלתי יציב, בדרך כלל, ומה שאת חווה עכשיו הוא בדיוק צד אחד, מבין הצדדים הרבים של אי היציבות הזו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com