הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דברים בעלי ערך

ד"ר אורן חסון(2.5.2022, 19:07)

שי לי יקרה,

אז בואי ואחדד את הדברים. רציתי להצביע על כך שהמערכת אליה שניכם נכנסים היא מערכת בלתי יציבה, שיכול להיות שבסופה תישארו גם זה בלי זה - ועם בני זוג אחרים, או שרק אחד מכם עם בן/בת זוג אחר/ת, או בלי בני זוג אחרים, ובתהליך שיהיה עם הסכמה או ללא הסכמה ביניכם. בסופו של דבר, חוסר היציבות יתבטא בזה, וכן גם בתהפוכות רגשיות בלתי צפויות. גם בעלך, שמחפש "קבועה מהצד", אולי לא לוקח בחשבון שהוא לא יהיה שם לבד. ואם ייכנסו לכך הרגשות שלו, שהוא חושב שהוא יכול לשלוט בהם, והרגשות שלה, והחרדות שלה, ואולי האמביציות שלה, מי יודע לאן זה יגיע. בדיוק כמו העולם הרגשי שלך שהתעורר, אבל גם עם פוטנציאל להתרסק.

בסופו של דבר, הרבה מאד תלוי ביכולת של האישיות שלכם להתמודד עם העולם הרגשי שלכם. וגם, בסופו של דבר, גם הילדים שלכם יצטרכו להתמודד עם ההשלכות של בחירות שתעשו, שהן, כאמור, די בלתי צפויות.

אני לא מנסה לומר לך מה לעשות, אלא להכין אותך למה שיכול/עלול לקרות, ובסופו של דבר אולי להכנת הילדים לא לדברים ספציפיים שיקרו או שלא יקרו, אלא לגמישות, ולקבלה של אנשים ללא דעות קדומות, ועם יכולת להתמודד כנגד מוסכמות, אם יצטרכו, כי יש דברים שהם בעלי ערך רב יותר, כמו האישיות של כל אדם, ולא בהכרח הליכתו בתלם, ובתוך זה גם האישיות של אחד מכם, ההורים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com