הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ללמוד לחיות את הרגע?

ד"ר אורן חסון(3.5.2022, 0:23)

ויקי יקרה,

את נותנת תשובה מאד ברורה לשאלה שלי. את אומרת - לא, אני לא יכולה רק לחיות את הרגע, עם קשר זמני. את גם מבינה את המסקנה. ואז, המכתב שלך הוא בעיקר כאשר את מתקוממת כנגד המצב הזה, כנגד העובדה שאת לא מצליחה להשיג את מה שאת רוצה, ואולי בעיקר כנגד העובדה שהוא לא מוכן, לא יודע או לא רוצה לעשות אחרת. אבל העניין הוא שאת יכולה להבין, מתוך מה שקרה עד עכשיו, שזו המציאות. עצוב, זה נכון, מאכזב, אפילו מאד, אבל זו המציאות ויקי.

אני לא יכול לענות לך על השאלות של "למה" הוא כך. איך אני יכול לדעת? ויש לי פחות מדי מכדי לנחש, פרט למה שהוא אמר לך - שאולי זו האמת. ואולי רק חלק מהאמת, כי אולי יש דברים נוספים שהוא לא אומר לך, כי כשנפרדים, לא תמיד אומרים את כל הסיבות. אולי כי חושבים שממילא הצד השני לא יכול לשנות אותם, אז למה לטרוח?
אבל את גם שואלת: 'מה אני יכולה כדי שינסה לפחות?' והתשובה היא א. שעשית, וכנראה לא מעט. ב. שהוא אכן ניסה, אבל אולי לא מספיק. וג. מה עוד את יכולה לעשות? את מכירה אותו, אם אין לך תשובות, גם לי אין. אבל יתכן שהתשובה היא עוד יותר פשוטה - הוא באמת לא יודע להתמודד עם המערבולת שבתוכו. נראה שזו המציאות שלו, ויקי. ואני יכול להבין למה המציאות הזו באמת לא מתאימה לך.
ומהמון סיבות שלא כתבת, שחלקן אני יכול לנחש, אני יכול להבין למה את רוצה בכל זאת. אלא שבנוסף לכל היתרונות שיש בו עבורך, יש בו חיסרון אחד גדול, והוא חוסר יציבות, בצד חוסר רצון ויכולת להחליט להיות איתך ולהתמודד עם האילוצים, הצרכים והקשיים - למען האהבה. מאכזב, ויקי, אבל אולי עוד שנתיים או שלוש תהיי שמחה שאת במקום אחר. בואי נקווה שכך יהיה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com