הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אכן, שיקול מורכב של המאזן ביניהם

ד"ר אורן חסון(14.5.2022, 13:04)

רונה יקרה,

אנא ראי את שיחתי עם מיכל, 12 שאלות למטה, שיש לה הקבלה מאד דומה למצב שלך.

אני יכול להבין את המצב, שבו מצד אחד זה מרגיש 'לא הוגן', ואולי בצדק, אבל לא לגמרי. זה מרגיש לא הוגן כי אין שוויוניות כלכלית, אבל מדובר בבן זוג שאינו במצב הכלכלי שלך, ואולי גם מקבל את עצמו כמי שאינו תחרותי כלכלית, ואינו מתכוון להתחרות במישור הזה. והשאלה היא - איך את מקבלת את זה? - ואולי אני מוסיף עוד שאלה, שמן הסתם אני שואל את עצמי, והיא - אם כך, למה את שם בכל זאת? - ואני מניח שהתשובה היא שיש לו יתרונות אחרים. חלקם, אגב, אולי נובעים דווקא מכך שהוא שונה, ואינו תחרותי, ולכן אולי מתון יותר (לפחות, אני מקווה שזה כך), מה שיכול לתת לך ביטחון ביציבות הקשר.

הצד השני של זה, ועליו את מדברת אולי יותר מאשר "מיכל", הוא שאת חושבת שמגיע לך יותר. אין לי ויכוח עם זה, רונה. אני רק רוצה שתבדקי עם עצמך את כל יתר המשתנים שבגללם את איתו, והאם היו לך אותם עם בני זוג קודמים. כלומר, כן, אני מבין שהוא לא מושלם, ואולי באותם משתנים שהם קשורים למדידת "הצלחה" בעולם התחרותי שלנו. אבל לפעמים "הצלחה" לבד לא מספיקה, כי חשובים הביטחון הזוגי והאישי, יכולת ההקשבה, ההתאמה המינית, הנתינה הרגשית והדינמיקה הבין-אישית שביניכם (מתוך ההנחה שאינה נכונה כרגע, שאת יכולה להניח לפערים הכלכליים והאמביציה האישית בצד, כלומר ללא ההשפעה של הפער הזה עלייך). כלומר, מה עוד הוא נותן לך, והאם קל להשיג את זה עם בן זוג אחר, וגם - מה מתוך כל אלה חשוב לך יותר?

שאלות לא פשוטות, ואני מניח שבגלל התשובות שנתת לעצמך עד עכשיו, היית איתו עד עכשיו, במהלך שנה שלמה, עם אהבה "חזקה, מרגשת, חברות". עניין של החלטות שלך, מצד אחד, והתמודדות עם אכזבות, ושינוי מסויים של מטרות החיים שלך. פשוט זה לא, אבל חשוב להקדיש לזה מחשבה, כדי לדעת אם לקבל את הקשר שיש לך בשל היתרונות האחרים של בן זוגך, או לא לקבל - כי לעולם תתמידי בתחושה ש"מגיע לי יותר". האמנם? - בדקי את עצמך היטב. חשוב לדעת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com