הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משהו שכדאי להבין אותו

ד"ר אורן חסון(24.5.2022, 18:27)

זרדית יקרה,

גרמת לי קצת לתהות. בדרך כלל, כאשר משהו בהתנהגות או בהרגשות הוא חריג ושונה ממה שמקובל – אני שואל את עצמי למה, ואיך זה קורה. כלומר, זה לגיטימי לגמרי בעיני, אבל זה אומר לי שאותו אדם, גבר או אשה, מוכנים להתמודד עם ביקורת חברתית. שזה אומר – או בגלל ביטחון עצמי גבוה, כי הם מרגישים שיש להם סיבה טובה ומוצדקת להתנהגות או להרגשה שלהם, או חוסר ביטחון, שבגללו הם מוכנים לקבל חריגה ממה שמוסכם בחברה, ואולי גם ממה שמקובל בדרך כלל גם עליהם, למען משהו שהם לא בטוחים שישיגו אחרת. אני לא יודע היכן את נופלת בין שתי הקטגוריות הללו, אבל אני אומר, לתשומת לבך.

אם את ללא ילדים (לא כתבת לי על זה), יתכן שה"חריגות" מהנורמה המקובלת אפילו גדולה יותר, כי האיש, בגילו, יתכן שלא ירצה להתחייב לאבהות, מה שאולי היה מעצים עוד יותר את התהייה שלי. כמו שאמרתי – אני בסדר עם חריגות, רק בודק את קבלת ההחלטות של מי שפונה אלי כדי לוודא שזה מגיע ממקום טוב וחיובי.

זה לא משנה משהו עקרוני לגבי התשובה שלי אליך. הוא עדיין זרק פצצה, ועדיין מוכן לאפשרות של ויתור על מישהי צעירה בהרבה (שוב, המוסכמות... כי זו עובדה שהיתה מחמיאה להרבה גברים), למען מישהי שהיא אולי כן ואולי לא, והשאלה שכנראה שנינו לא יודעים את התשובה עליה היא: עד כמה הוא היה מראש רציני באשר אליך, ולמה הוא חושב שתמתיני לו בסבלנות עד שיברר אם מישהי אחרת מתאימה לו? – כשמן הסתם גם סקס נמצא בתוכנית שלו, אחרת לא היה מודיע לך שבתקופה הזו תהיו ללא אינטימיות מינית. אחרי הכל, הוא מתכנן להיות נאמן לה, עד שיחליט.

מורכב, ולא נעים. והחלטה שלך אם לחכות לו או לא. וכמו שאני אומר, אם משהו שונה באופן בולט ממה שמקובל (כולל ה"חכי עד שאבדוק מה קורה עם מישהי אחרת" והציפיה שתחכי לו), זה אומר שיש שם משהו שכדאי להבין אותו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com