הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תכנון קדימה, של חיסכון ונדיבות

ד"ר אורן חסון(29.5.2022, 23:24)

דניאלה יקרה,

יש לך בן זוג נדיב, ולפי הערכתך – הוא נדיב יותר מדי, עד כדי פגיעה בו עצמו, או לפחות עד כדי פגיעה במה שאת היית רוצה לבנות איתו ביחד. למשל, בטווח הקרוב, את האפשרות לגור ביחד.

הקושי, דניאלה, שכנראה זו הדרך שלו, וכך הוא מגדיר את עצמו. אם הוא יתנהג אחרת, הוא ירגיש שהוא זר לעצמו, ובוגד בתחושות ובערכים שלו. זה נפלא שאת אוהבת את הטוב שבו, אבל את צודקת בכך שגם יש לזה מחיר. הלוואי והיינו מכל דבר יכולים לקבל רק את הטוב, אבל היות שזה בדרך כלל לא אפשרי – אנחנו בעיקר מנסים למצוא את האיזון. במקרה שלכם, למצוא את האיזון בין התחושה שלו של הנתינה והאישיות שלו, לבין מטרות אחרות שיש לו בחייו, כמו זוגיות ובית. ועל זה צריך לדבר איתו. על האהבה שלך אותו כי הוא כזה, אבל גם על הצורך שלך ושלו לדאוג לעצמכם. לשים לפניכם מטרות שעולות כסף, כמו דיור, כמו מגורים משותפים, ובהמשך של הקמת משפחה, ולשאול את עצמכם איך עושים את זה צעד צעד. והצעד הראשון, כפי שאני מבין, הוא כנראה מגורים משותפים. הצעדים הבאים צריכים להיאמר, אבל אולי לא להתחיל לדבר על איך לבצע, כי אז זה ייראה אולי יותר מדי ובלתי אפשרי. צעד אחד בכל פעם.

ואני לוקח בחשבון שאולי לא סיפרת לי על התוכניות שלו. כלומר, יתכן שהוא בשלב מקצועי נוכחי שבו הוא אומר לעצמו: נכון, עכשיו אין לי הרבה, אבל בשלב הבא, שאני יודע שיגיע, ואני גם יודע מתי בדיוק כי החיים שלי מאד מתוכננים, אני יודע שיהיה בסדר, ולכן אני ממש לא מודאג עכשיו. אולי הוא אומר גם את זה, ואולי את לא סומכת על זה. ואולי הוא לא אומר את זה כי הוא באמת לא חושב על העתיד, ולכן את צריכה באמת לשבת איתו על תכנון צעד צעד קדימה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com