הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משהו שלא מסתדר טוב

ד"ר אורן חסון(29.5.2022, 23:27)

תומר יקר,

נראה שאתה תקוע בקשר כבר הרבה שנים. אתה באמצע שנות השלושים שלך ויותר, ואולי אמור לחשוב על זוגיות ומשפחה, ובכל זאת אתה שנים נמצא בקשר שאינו קשר זוגי. הוא נמשך כבר הרבה שנים, לאחר אותה חצי שנה ראשונה, זהו קשר שאינו קשר זוגי. הוא אולי הרבה דברים אחרים, ולפעמים אפילו דברים טובים מאד, שהגיעו ונסוגו בגלים – אבל יציבות לא היתה שם. גם עכשיו היא לא שם.

אני מבין ממך שניסית מדי פעם קשרים אחרים, ומשלא הצליחו, שבת לקוות שאולי זה כן יצליח. עושה רושם שלא. אם למרות ההכרות הקרובה ביניכם, ולמרות שהיא יודעת שאתה מעוניין היא מתחילה קשר אחר, אז או שהיא לא רוצה אותך מספיק, או שהיא לא בטוחה שאתה רוצה מספיק או שאתה יציב מספיק לקשר. לפי תאורך, נראה שדווקא היא היציבה פחות, היות שהיא מציעה פגישות, וכשאתה מנסה היא נסוגה מהן, וזה לא מתקדם למשהו ממשי.

לכן, אתה צודק – היות שאתה מאד נמשך אליה, והיות שהייתם זמן רב חברים טובים, גם אם אפלטוניים רוב מכריע של הזמן, קשה לך מאד לוותר ולשחרר. אבל נראה לי שאם אתה רוצה משהו אחר בחייך, הגיע הזמן לשחרר. לה יש יותר זמן מאשר לך לבדוק את עצמה, ואולי היא לא בשלה מספיק ליציבות, או אולי היא באמת מאד מעריכה אותך, ורואה בך חבר נאמן וטוב ומעניין, אבל אולי גם, ואולי דווקא בגלל כל אלה, רואה בך רק ברירת מחדל, מישהו שאולי יישאר שם אם היא לא תמצא מישהו אחר עד שתגיע לאמצע שנות השלושים שלה. אני לא יודע, אני רק זורק אפשרויות, כי משהו שם לא מסתדר לי מספיק טוב. גם לך.

לא כאמצעי ראשון, אבל בכל זאת, אם חשוב לך להמשיך הלאה, וכשתחליט שזה חשוב, אולי שווה יהיה לך ללכת לטיפול – גם כדי ללמוד לשחרר, וגם כדי ללמוד להתחיל מחדש.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com