הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אף החלטה לא תהיה החלטה קלה

ד"ר אורן חסון(11.6.2022, 19:41)

סמדר יקרה,

נניח לרגע שבמקום מאניה-דפרסיה הוא היה חולה בטרשת נפוצה, או היה עובר תאונת דרכים והיה מוגבל פיזית בדרך כזו או אחרת. אם היה בריא בנפשו וממשיך לרצות להיות איתך, היית ממשיכה להיות מתוגמלת רגשית, גם כאשר גופו מוגבל.

אלא שהסיפור שלך הוא הפוך – הוא חולה נפשית, ולכאן כאשר הוא בדפרסיה הוא נזקק לך, ואת המטפלת שלו, וכאשר הוא במאניה, הוא בעולמות אחרים, ולא פלא שאת מרגישה כמו זה שעשה את שלו וצריך ללכת. עד גל הדפרסיה הבא. במילים אחרות – רחמים ואהבה אני יכול להבין. אבל זה מאד מאד קשה כאשר את חווה דחייה ותחושת ניצול בתקופות המאניה. אחרי הכל, הם ממשיים, גם הדחייה וגם תחושת הניצול, בין אם יש לו שליטה על מעשיו ובין אם אין לו.

קשר בריא לא ייצא מזה אלא אם יהיה מטופל רפואית כמו שצריך, ולהקפיד על זה בכל מחזורי המחלה. לפי מה שאת מתארת, גם אם הוא מטופל רפואית, לא נראה שזה עובד. וכאן ההחלטה שלך. את בת 35 וזה קשר של 8 שנים. מה את רוצה בקשר? בגילך, האם את גם רוצה להקים משפחה?

אין לי ספק שהידיעה שאת מקריבה למען מישהו שאת אוהבת נותנת לך תחושה טובה של ערך. מצד שני, את אולי מקריבה צרכים מאד חשובים שלך. זה משהו שאת צריכה להחליט עליו. ויתכן שתרצי ללכת לטיפול פרטני כדי לבחון את עצמך ואת ההחלטות שלך לעתיד, הקרוב והרחוק, וללמוד להתמודד עם כל החלטה שתקבלי, כי אף החלטה שתקבלי לא תהיה החלטה קלה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com