הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תנאים שאולי יהיו טובים גם לך

ד"ר אורן חסון(29.6.2022, 16:04)

שילי יקרה,

את צודקת. את היא זו שצריכה להחליט, ולא הם. אבל... יש להם כוח. ולכן הדילמה. אני יכול להבין את זה שאת רוצה לתת לזה צ'אנס, ועדיין מקווה שיהיה יותר טוב ביניכם, ושתמשיכו כמשפחה. האמת היא שבדרך כלל גם כלכלית זה עדיף, לפחות כאשר מסתכלים על הכל ביחד, כי מה שהוא יוכל לתת במסגרת של משפחה, תמיד יהיה יותר מאשר מה שהוא יכול לתת כגרוש שחי בנפרד וצריך לשלם גם שכר דירה.

זה לא מבטיח הצלחה לזוגיות שלכם. אבל עוד לא התייאשת, וזה לגיטימי. השאלה היא מה עושים עם ההורים שלוחצים עלייך, בעיקר כי הם יכולים, כי את צריכה את עזרתם, ולכן את מרגישה כאילו שאת "עושה עסק עם השטן".

טוב, אז זה לא לגמרי מדוייק, כי אין לי ספק שהם רוצים את טובתך. העניין הוא שבצד זה, הם גם כועסים עליו מספיק, ולא רוצים שנתינה לך תחסוך לו אפילו שקל. השאלה היא מה אומרים להם. וכאן זו שאלה – כי הם גם צודקים בכך שהזוגיות שלכם לא ממש פשוטה, ובן זוגך הוא אדם לא פשוט. לכן, אולי, הכי נכון לך הוא אולי לומר להם שאם הם באמת רוצים לעזור לך, אז אולי הכי נכון שיעזרו לך בהשקעה בטיפול זוגי. בגלל הסיכוי שאת רואה שאולי עם עזרה זה כן יהיה בסדר, ובגלל הסיכוי שזה יעשה טוב לילדים שלך. זה משהו שאולי הם יוכלו לקבל. ואולי גם יעזור אם תגידי להם שאם זה לא, תקבלי את התנאים שלהם. במילים אחרות – שווה אולי לנהל איתם משא ומתן על תנאים שאולי גם יהיו טובים גם לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com