הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דברים שהם חשובים לנו

ד"ר אורן חסון(17.7.2022, 14:44)

הדר יקרה,

אני חושב שעדיין אין בהכרח סתירה בין הדברים, כלומר, שבהחלט יתכן שלו בן הזוג שלך היה מוצק ועם ריבועים בבטן, אבל "לא מעניין" אינטלקטואלית ורגשית, ותלוי בך כלכלית – שאולי היית רואה היום את כל התמונה אחרת לגמרי, כי העולם הרגשי שלך היה נבנה אחרת, ועם תסכולים אחרים.

אבל הפנייה שלך בכל זאת מפנה אותי לשאלות שונות שקשורות לשינויים שעוברים אצלך, שאולי חלקם קשורים למיניות שלך (נשים רבות בגילאים האלה 'משתחררות' מינית, לפעמים דווקא בגלל החשש שהן מאבדות את הנעורים, ושהזמן שנותר 'לחיות' הוא קצר) – והמיניות מתחברת יותר למראה החיצוני, שלך, של הגברים שאיתך, ושלכאורה – אם גבר שנראה טוב וספורטיבי, ואולי בעיקר צעיר, מחזר אחרייך, סימן שאת עדיין שומרת על הנעורים שלך. אולי זה חלק מהעניין.

ואולי – אולי גם חיכוכים טבעיים שמן הסתם יש והיו ביניכם לאורך השנים, שגם הם אולי אומרים לך: מ"זה" אני כבר עייפה. אני רוצה משהו "אחר". כמו שלפני שנים מטופל שלי, שהיה נשוי לסקנדינבית יפהפיה אמר לי, לאחר שנפרדו: זהו. אני בשום אופן לא רוצה אשה יפה בתור בת זוג! – ובזה אני רוצה לומר שההסטוריה שלנו יכולה לרדוף אותנו ולהשפיע עלינו, לפעמים כנגד האינסטינקטים הראשוניים, או לפחות כנגד שיקול הדעת שכולל את כלל האינסנטינקטים, ויכול לשכנע אותנו ולהשפיע עלינו באופן שהוא שטחי הרבה יותר ממה שהיינו קודם. בדרך כלל, לאחר שהרצון הזה מסופק, הוא נעלם, בהדרגה או במהירות. אנחנו רק רוצים שלא לתת לו מקום חזק מדי, כדי שלא להפסיד דברים שהם חשובים לנו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com