הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר מעולה: איך להתניע את המיניות?

ד"ר אורן חסון(25.7.2022, 15:49)

שיר יקרה,

זו שאלה מאד מורכבת, כי המיניות שלנו יכולה להיות מושפעת מאד מגורמים שונים, פיזיים ורגשיים. כתבת ש"אין תשוקה וכמעט ואין סקס", אבל כתבת את זה כאמירה כללית. האם אין תשוקה אצלך בלבד, וממנו יש רצון וכוונה ורק את היא זו שנרתעת? האם כי הוא "לא עושה זאת נכון" מבחינתך? האם כי הוא עושה זאת באופן שהוא "רך" מדי, או פחות מדי בטוח בעצמו? האם את מרגישה שהוא עושה את זה רק כי הוא מרגיש שהוא "צריך" ולא רוצה באמת? האם כי משהו בדמות הפיזית שלו, או באישיות הפיזית שלו או בריח שלו או בהתנהגות שלו מרתיעים אותך?

והאם אולי זה משהו שקשור אליך, לרתיעה שיש לך שאולי גורמת לך לצורך במשיכה ובריגוש חזקים יותר, וכשאלה מתונים יותר כי הקשר בטוח, מוכר וידוע, אז את מסוייגת יותר? ויכולות להיות סיבות אחרות נוספות, כמו אופן הנגיעה, כמו גמירה מהירה ומגע מיני שאינו תואם לכם.

יכולות להיות סיבות רבות, ויתכן שאלו דברים שאפשר לפתור בעזרת פתיחות מינית רבה יותר בשיחות ובמגע. אבל יתכן ששווה ללכת לסדנאות הנוגעות למגע מיני ולמגע בכלל, כדי להתניע את הריגוש המיני ביניכם, או למטפל או למטפלת מינית שמקצועם הוא לאבחן את הקשיים, ולעזור לכם להתגבר עליהם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com