הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לייצב קשר טוב

ד"ר אורן חסון(30.7.2022, 13:42)

גני יקרה,

את הסימנים של חוסר האמון שלך, וכן – לגמרי של גם חוסר הביטחון שלך, ראיתי כר עם כל סימני השאלה בפנייה שלך. כי את אומרת שם: "איך זה אפשרי בכלל?", ועם הצהרה שאת לגמרי מכירה את העולם (וכמובן גם את העולם הגברי והנשי), ושאף אחד אחד לא יבלבל לך את המוח עם מחשבות אחרות. זו אמירה נחרצת מדי, שכן לא כולם כמוך. לא כולם מרגישים כמוך, לא כולם חושבים כמוך. זה לא אומר שאין סיכון, אבל זה כן יכול לומר שלפעמים הדבר הנכון הוא לקחת את הסיכון, כי אם לא תקחי אותו, את מבטיחה לעצמך את הכישלון. במילים אחרות – הדרך הנכונה היא ללמוד להתנהל נכון בין סיכויים לסיכונים, מתוך הידיעה שאת לא יכולה להבטיח את עצמך. וכאן מגיע גם עניין הביטחון העצמי – וזה לא בדיוק מה שאת חושבת. זה לא הביטחון העצמי שנובע מהמחשבה שלא יתכן שהוא יבגוד בך, או יתאהב באחרת, כי את הדבר הנפלא עלי אדמות. לא, זה לא זה. זה הביטחון שתדעי להסתדר, ושזה לא סוף העולם, גם אם משהו לא יצליח. קל יותר לקחת סיכונים כאשר את בטוחה שמה שלא יהיה את תסתדרי – וזה בהחלט משהו ללמוד. זה בהחלט משהו לעבוד עליו בטיפול.

כי אם לא, אז מרוב פחד מתחושת דחייה, או נטישה. את מותחת את הגבולות יותר מדי, בהחלט כדי "לבדוק" עד כמה הקשר חזק, וככל שתעשי זאת חזק יותר, ובעיקר – לאורך זמן, יש סבירות גבוהה יותר שהצד השני יחליט שהמעמסה הרגשית גדולה מדי, ושנמאס לו – אם אם בכלל לא היתה לו כל כוונה לעשות זאת לולא כן.

יתכן מאד שהבדיקות הללו, וחוסר הביטחון הזה הם "הדפוסים הגרועים" שאמרת שהם לא טופלו. כדאי, כי את רוצה לייצב קשרים, ובעיקר קשרים טובים. וכדי לייצב קשר טוב, צריך גם לקחת סיכונים. אחד הסיכונים הוא להניח לו להתקדם מקצועית בכיוון שהוא חושב שהוא צריך, כי אם זה יצליח – הוא יהיה אדם שמח יותר ובטוח יותר. מה שיועיל גם לך (וכן, אני אגיד את זה למרות שזה בדיוק מה שיכניס אותך לחרדות), אם אכן תישארו אחר-כך ביחד. החשש שאולי לא תישארו ביחד כתוצאה מזה הוא הסיכון שאת חוששת לקחת, אבל אם תצלחו את זה בשלום וביחסים טובים – הביחד שיהיה לכם אחרכך יכול להיות הרבה יותר טוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com